E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

Niko Peleshi

Nga Korça / Braimllari i LSI-së çon në SPAK Niko Peleshin dhe tre të tjerë

Kandidati i LSI në Korçë, Endrit Braimllari ka kallëzuar në SPAK ministrin e mbrojtjes, Niko Peleshi. Braimllari akuzon për shpërdorim detyre Peleshin së bashku me...

U përmend në bisedën telefonike Rama – Peleshi, reagon Edmond Spaho

Postimi i plotë i Spahos: Qenkan turbulluar rëndë Rama dhe Peleshi për deklaratat e mia në fshatrat e Korçës, për ringritjen e Bujqësisë pas 25...

Rama bisedë telefonike me Niko Peleshin në makinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama teksa udhëton drejt Pogradecit ka zhvilluar një telefonatë me ministrin e mbrojtjes dhe kandidatin e PS, Niko Peleshi. Peleshi e...

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi infektohet me koronavirus

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Peleshi përmes një postimi në rrjetet sociale. Peleshi u...

Peleshi: Të evitojmë përmbytjen e Shkodrës, do ketë shtim të reshjeve

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka monitoruar nga afër situatën e shkaktuar nga përmbytjet në Kallmet të Lezhës, dhe më pas në Obot të...

Xhaçka i dorëzon detyrën Niko Peleshit

Ministrja Olta Xhaçka i ka dorëzuar sot postin e ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshit, drejtuesit politik të qarkut të Korçës. Nga ana tjetër, Xhaçka...

Meta dekreton Xhaçkën në vend të Ramës, Peleshin në krye të ‘Mbrojtjes’

Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka lëshuar dekretet e fundit për këtë vit, duke zyrtarizuar në detyrat e reja ministrjen e Jashtme Olta Xhaçka...

Ndryshime të papritura në qeveri! Rama i jep postin e rëndësishëm Niko Peleshit

Ndryshime të papritura në qeveri! Rama, pas konferencës me gazetarët ka njoftuar se është larguar Gent Cakajn, duke zbuluar në të njëjtën kohë emrin...

Rama largon Cakajn, i kalon stafetën Olta Xhaçkës për Ministrinë e Jashtme

Teksa na ndajnë pak muaj nga zgjedhjet parlamentare, kryeministri Edi Rama ka bërë disa ndryshime të rëndësishme në qeveri. Nga sot, Niko Peleshi do të...

Peleshi në Prokurori për skandalin e ‘Silicon Mix’

Ish-ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi, është thirrur sot në Prokurori. Burimet bëjnë me dije se sot në orën 12.00, pritet të pyetet lidhur me...

Të fundit

Dermatologia: Ja rreziqet e sëmundjeve të lëkurës nga ekspozimi në diell

Në Pavijonin e Dermatologjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, por edhe në shumë klinika dermatologjie, janë shtuar pacientët që kanë probleme kronike me...

LSI fillon ankimimet për 25 prillin/ Kryemadhi: E vërteta, brenda tek kutitë

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste, e cila siguroi 74 mandate dhe do të qeverisë sërish e vetme në 4...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...