E shtunë, 30 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

ndryshuar

Si kanë ndryshuar çmimet e apartamenteve në Tiranë në 15 vitet e fundit

Tregu i pasurive të palujtshme në Shqipëri ka pësuar një zhvillim dinamik ndër vite, duke iu përgjigjur njëkohësisht edhe tendencave ekonomike dhe demografike. Keydata...

A mund të ndodhë bashkimi kombëtar, pa ndryshuar kufijtë e Shqipërive të vogla?!

Nga Kreshnik Spahiu/ ”Enver, si do e zgjidhim çështjen e Kosovës? Do e mbash ti si pjesë të Shqipërisë apo do e lëm pjesë...

Ftohje me Ramën? Bushati: Marrëdhëniet kanë ndryshuar, nuk kam lindur ministër

Ish-Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur për marrëdhëniet me kryeministrin Edi Rama. I pyetur në studion e Mirela Milorit në “ABC News” se...

Lulzim Basha ka ndryshuar dëshminë për 500 mijë dollarët rusë

Nga Mero Baze/ Lulzim Basha do të shkojë ditën e enjte në Prokurori, për t’iu përgjigjur disa pyetjeve që drejtësia amerikane ka për atë dhe...

Kryetarja e Gjykatës së Lezhës para Vetingut, si ka ndryshuar pasuria e saj nga 2009

Gjyqtarja Ornela Naqellari do të përballet të hënën me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Si ka ndryshuar pasuria e saj nga viti 2009 deri...

Foto nga avioni i Sala/ Po hetohen tre rregulla, piloti ka ndryshuar kursin e fluturimit

Emiliano Sala u përcjell për në banesën e fundit në Argjentinë, ndërsa trupi i pilotit David Ibbotson nuk është gjetur. Dega e Investimeve të Aksidenteve...

“Almeda më ka ndryshuar drastikisht”, habit Tolgahan Sayisman

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman janë padyshim një nga çiftet më të dashur për publikun shqiptar dhe atë turk. Çifti u kurorëzuan në martesë...

Foto/Shfaqet Angelina Jolie, nuk njihet sa shumë ka ndryshuar

Angelina Jolie është fotografuar për herë të parë pas shumë kohësh, teksa ka qenë duke xhiruar një nga skenat e filmit të saj të...

Trump në ‘delir’: Bota ka ndryshuar për një vit

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një vit pasi kritikoi ashpër udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un në Kombet e Bashkuara duke e quajtur...

“Qëndrimi amerikan ndaj Kosovës nuk ka ndryshuar”

Diplomati veteran Philip Kosnett thotë se qëndrimi amerikan lidhur me zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë nuk ka ndryshuar. Zoti Kosnett, i emëruar nga...

Të fundit

FOTOT/ Basha s’do t’ia dijë për gjobat, mbledh qindra qytetarë në kohë pandemie

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, nuk ka të ndalur me takimet me qytetarët, ndërsa dëgjon hallet e tyre. Ai vijon takimet e tij me...

“Të rrezikosh jetën e njerëzve, për të luajtur një pllakë gramafoni”, Rama shpërthen ndaj Bashës

Jo vetëm ministrja Manastirliu, por edhe kryeministri Rama kanë ndarë të njëjtin shqetësim lidhur me tubimin e kreut demokrat Basha në Durrës. Pa u...

“Numrat mund të rriten përtej parashikimeve”, Manastirliu jep paralajmërimin e frikshëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka reaguar e shqetësuar pas bërjes publike nga ana e kreut të PD-së, Lulzim Basha, të disa fotove nga...

Ambasada Amerikane prezanton projektin për Shqipërinë, Manjani nxjerr prapaskenat

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka hedhur thumbin e radhës, pas publikimit nga Ambasada Amerikane në Tiranë të disa pamjeve për të ngritur sallën...

Respektoni vendimin e Kushtetueses/ Eurodeputetja gjermane, apel të prerë Kosovës

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës që dekreti i presidentit Hashim Thaçi për ta mandatuar Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës për...
WhatsApp KONTAKTO TT