E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

NAFTA

Nesër do të bllokohet autostrada Tiranë-Durrës

Për nesër është paralajmëruar një protestë për uljen e çmimit të karburantit. Ky shtrenjtim ka ndikuar drejtpërdrejtë tek xhepat e familjeve shqiptare. Të premten në...

Tregtimi i naftës/ Investitorët presin të dhënat mbi rezervat në SHBA

Nafta po tregtohet e qëndrueshme në sesionin e sotëm, ndërkohë që investitorët po presin të dhënat mbi rezervat e naftës në SHBA që publikohet...

Teliti: Rama tallet me fermerët, në 7 vite u mori 100 mln euro nga rritja e taksës për karburantin

Eksperti i ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorjan Teliti tha se kryeministri Edi Rama i cili është në ikje, tentoi t'i mashtrojë sërish fermerët para...

Çmimi në nivelin më të ulët, Balluku: Kemi ndërprerë nxjerrjen e naftës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi se çmimi i naftës ka kapur nivelin më të ulët. Gjatë fjalës së saj në Kuvend, Balluku...

Nafta Brent bie në rekordin më të ulët në më shumë se dy dekada

Çmimi i naftës së papërpunuar Brent, që përdoret si standard ndërkombëtar, ka rënë të mërkurën nën 16 dollarë për fuçi, që është çmimi më...

Kush janë 10 vendet kryesore prodhuese të naftës në botë (VIDEO)

1-Shtetet e Bashkuara. Prodhimi: 17.886.000 fuçi naftë në ditë. Rezervat e reja energjitike të zbuluara vitet e fundit, e kanë bërë të pavarur nga...

Europa “zgjohet” me të kuqe, rriten ndjeshëm ari dhe nafta

Sot ishte një zgjimi i ashpër për bursat europiane, të frikësuara nga pasojat e përshkallëzimit mes SHBA-Iran. Gjatë natës, dhjetëra raketa nga Irani goditën...

Banka Botërore rishikon me rënie çmimet e naftës me 2020, një fuçi 58 USD

Banka Botërore i rishikoi me ulje ecurinë e çmimeve të naftës për vitin 2020 në projeksionet e reja për çmimet e mallrave kryesore në...

Rritet çmimi i naftës pas politikave të Arabisë Saudite

Pas zotimit të ministrit të Energjisë në Arabinë Saudite se do të vazhdojë politikën e Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) për shkurtimin...

550 ton karburant jashtë standardeve/Rama: Zero tolerancë ndaj abuzuesve

Rama njofton se aksioni kundër informalitetit ka goditur një tjetër rast në Ballsh. Ai bën me dije në statusin e radhës në Facebook se...

Të fundit

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...