E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

mazhoranca

Këshilli Politik/ Patozi: Drafti i mazhorancës është brutal, nuk do të miratohet

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, e ka cilësuar si brutal draftin e paraqitur nga mazhoranca në Këshillin Politik. I ftuar në emisionin “Ditari i...

“Shkarkimi i Metës”/ Shkëlqim Hajdari: Mazhoranca ka marë parasysh rekomandimet e Venecias

Më herët, mazhoranca është tërhequr nga shkarkimi i Kreut të Shtetit, Ilir Meta. Deputetët socialistë kanë deklaruar në Komisionin Hetimor se shkeljet e kryera...

Gjiknuri: PD-LSI po bllokojnë procesin, s’ka marrëveshje

Në një prononcim për mediat, anëtari i mazhorancës në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri tha se pret nga opozita jashtëparlamentare që të sjell në Këshillin...

Forca e Partisë Socialiste nuk qëndron tek dobësia e opozitarëve

Nga: Alfred Peza Mosshkarkimi nga ana e mazhorancës socialiste, i Presidentit të Republikës në përfundim të hetimit parlamentar për antikushtetueshmërinë e çdekretimit të zgjedhjeve lokale...

PS i përgjigjet opozitës së bashkuar, Gjiknuri ‘vë kushtin’

Përfaqësuesi i mazhorancës Damian Gjiknuri, me anë të një  emaili ka konfirmuar se mbledhja e Këshillit do të bëhet në orën 17:30 në pallatin...

Kuvendi miraton paktin e 5 Qershorit

Kuvendi ka votuar me 97 vota pro marrëveshjen e 5 Qershorit. 6 deputetë votuan kundër, 4 abstenuan, ndërsa 6 të tjerë nuk morën pjesë...

Bamir Topi zbardh pazaret e fshehta mes PD, PS dhe LSI

Ish-presidenti Bamir Topi, tha se marrëveshja për ‘Zgjedhoren’ është një sajesë politike që bëhet për të futur në lojë opozitën, e cila doli me...

“Zgjedhorja”/ Pas mbledhjes, Bylykbashi akuza mazhorancës

Përfaqësuesi i PD-së në tryezën për Reformën Zgjedhore Oerd Bylykbashi, pas mbledhjes së sotme, hodhi akuza ndaj mazhorancës. Bylykbashi theksoi se mazhoranca nuk mbështet futjen...

Zgjedhorja/ Opozita: Mazhoranca po tenton për votim të njëanshëm

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi deklaroi se mazhoranca po tenton për votim të...

Vendimi i Venecias rikthen ekuilibrin e prishur kushtetues

Nga: Ervis Iljazaj Ka pothuajse një vit që Parlamenti, ose më saktë mazhoranca, gjendet në një konflikt të thellë me institucionin e Presidentit të Republikës...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...