E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

Mario Draghi

Draghi: Mbështetje për integrimin në BE, Rama ‘shtrin dorën’ për pensionet

Nga Italia ku sot zhvillon vizitë zyrtare, kryeministri Edi Rama i ka kërkuar homologut të tij Mario Draghi, që shteti italian të përshpejtojë procesin...

Mario Draghi, lideri i ri i Evropës?

Kryeministri italian Mario Draghi po shpallet që tani si udhëheqës i ri i Evropës në epokën post-Angela Merkel. Me politikën gjermane në ngrirje të thellë...

Mario Draghi heq dorë nga paga e tij si Kryeministër i Italisë

Mario Draghi ka hequr dorë nga paga e tij prej 115,000 euro si kryeministër i Italisë ndërsa përpiqet ta ringrejë vendin nga një krizë...

Lirimi i masave/ Italia do të hapë kufijtë për shqiptarët gjatë muajit maj

Pas më shumë se një viti, Italia do të hapë së shpejti kufijtë për udhëtarët shqiptarë. Në mes të majit vendi fqinj do të...

Formohet qeveria e re në Itali me kryeministër Mario Draghin

Mario Draghi do të jetë kryeministri i ri i Italisë, pasi pranoi që të formojë kabinetin qeveritar. Kreu i ri i Këshillit të Ministrave në...

Çfarë duhet të bëjë Mario Draghi që të përmirësojë ekonominë e Evropës

Mario Draghi dhe BQE-ja po përballen me një Eurozonë të ngadalësuar. Teksa rreziku i recesionit në Evropë rritet, BQE duhet të veprojë sa më...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...