E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

Lajm

Konfirmohet lajmi për rikthimin e tifozëve në stadiumet e Premier League

Edhe pse situata globale nga koronavirusi nuk është aspak e qetë, shumë shtete po punojnë për rikthimin e tifozëve në stadiume. Mungesa e fansave në...

Pagat e Luftës, Rama: Një lajm i mirë

Kryeministri Edi Rama sapo ka ndarë një mesazh me qytetarët lidhur me Pagat e Luftës. Kreu i Qeverisë njofton se ka kaluar 30 mijëshin numri...

Koronavirusi/ Një lajm i mirë vjen nga Kosova

Mbrëmjen e sotme një lajm i mirë ka ardhur nga Kosova lidhur me koronavirusin. Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit, nuk është regjistruar asnjë...

Ahmetaj jep lajmin e mirë për naftëtarët e Ballshit, ja çfarë përfitojnë

Ministri Arben Ahmetaj mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” dha lajmin e mirë për naftëtarët e Ballshit. I pyetur nëse do të ketë ndihmë nga...

Koronavirusi në Shqipëri/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë se 5 pacientë kanë lënë Spitalin Infektiv pasi janë shëruar nga koronavirusi. Tashmë numri i...

Koronavirusi në Shqipëri/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhënë lajmin e mirë se janë shëruar edhe dy...

Koronavirusi në Shqipëri/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka dhënë lajmin e mirë se një mjek dhe një infermier janë...

COVID-19/ Një lajm i mirë nga Koreja e Jugut

Një lajm i mirë vjen nga Koreja e Jugut. Kjo e fundit raportoi numrin më të ulët të rasteve të reja me koronavirus, që nga...

Koronavirusi/ Një lajm i mirë vjen nga Maqedonia e Veriut

Teksa koronavirusi ka vetëizoluar një pjesë të madhe të njerëzimit, një lajm i mirë vjen nga Maqedonia e Veriut. Së fundmi është raportuar se pacientja...

Spitali i Durrësit në karantinë/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Në një kohë kur spitali i Durrësit është kthyer në karantinë, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë se 84 mjekë...

Të fundit

Emocionuese/ Ndeshja e parë e Bundesligës, tifozët e mbështesin skuadrën në kishë (VIDEO)

Pandemia ka ndryshuar rrjedhën e jetës në mbarë botën. Tifozët, në pamundësi për të qenë në stadium, e kanë mbështetur skuadrën nga kisha. Nuk ju...

Eleni Fouriera pritet të përfaqësojë Qipron në Eurovision për herë të dytë

Shqiptarja Eleni Fouriera pritet që të përfaqësojë Qipron në Eurovision për herë të dytë. Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, do të përfaqësojë Qipron...

Pse zgjedhjet e 2021, nuk mund të jenë si të 2019

Nga: Alfred Peza Nuk është çështja thjeshtë se ato të 30 qershorit ishin zgjedhjet e përgjithshme lokale, ndërsa ato të 25 prillit, janë zgjedhjet e...

Thuhet se kjo këngëtare do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Dalin detajet

Vitin e kaluar u tha para se të mbahej festivali i Këngës, fituesja do të ishte Elvana Gjata, por finalja i habiti të gjithë...

“Marrëveshja Kosovë-Serbi do të përfshijë njohjen reciproke”, flet profesori amerikan i marrëdhënieve ndërkombëtare

Mark Baskin, profesor amerikan që ligjëron Marrëdhëniet Ndërkombëtare dhe Politikat Publike në Universitetin Amerikan në Kosovë (AUK), beson se Kosova dhe Serbia do të...