E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Një lajm i mirë vjen nga Maqedonia e Veriut

Teksa koronavirusi ka vetëizoluar një pjesë të madhe të njerëzimit, një lajm i mirë vjen nga Maqedonia e Veriut.

Së fundmi është raportuar se pacientja e parë që rezultoi me koronavirus, tashmë fatmirësisht është shëruar plotësisht nga COVID-19.

Thuhet se ditën e sotme pacientja në fjalë ka dalë nga spitali, pas një testimi të dytë të kryer i cili ka dalë negativ.

Gjendja e personave të tjerë të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut paraqitet e stabilizuar.

Kujtojmë se në Shqipëri deri më tani kanë rezultuar 42 persona me COVID-19.

Nga rastet e konfirmuara pozitivë:

Tiranë 26 raste;

Durrës 5 raste (njëri prej të cilëve ka ndërruar jetë);

Lushnjë 2 raste;

Elbasan 2 raste;

Fier 5 raste;

Rrogozhinë 2 raste.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...