E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

kushtet

”Ngecin” negociatat, BE: Shqipëria nuk ka përmbushur kushtet

Burime diplomatike të BE kanë konfirmuar per ABC se ambasadorët e BE nu kanë arritur dakordësi për draft-konkluzionet për zgjerimin. Ata duhet të mblidhen sërish...

15 kushtet e Evropës/ Meta: Kjo punë nuk zgjidhet me lobim

Presidenti Ilir Meta ka komentuar 15 kushtet e vendosura nga Këshilli Evropian, për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. I ftuar në emisionin “Çim Peka LIVE”,...

“Nuk janë 15 kushte për hapjen e negociatave”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video, ku flet Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Genoveva Ruiz Calavera. Kreu i qeverisë thekson se...

Votimi final/ 15 kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria përpara nisjes së negociatave

Mbrëmjen e djeshme, Parlamenti Evropian ka shpallur rezultatet e votimeve në tërësi për vendimet e tij, ku bën pjesë dhe rezoluta “Ballkani Perëndimor”. Një pjesë...

Rregullat e reja/ Ja si do të udhëtohet me taksi nga dita e hënë

Nga data 27 prill, pritet që të rifillojnë shërbimi me taksi. Por lëvizja e qytetarëve duhet të bëhet sipas disa rregullave, duke nisur nga...

“Integrimi është sot më larg së asnjëherë”, Vasili komenton kushtet e vendosura nga BE

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar vendimin për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në Facebook, Vasili thotë...

“Keqqeverisja e Ramës”/Bardhi: Kushtet për integrimin në BE mund të shtohen

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi thotë se Bashkimi Evropian mund t’i shtojë kushtet e saj për integrimin e Shqipërisë. Përmes një postimi në...

Anulohet procedura për koncesionin e TEC Vlorës, ofertat nuk përmbushnin kushtet

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë pas më shumë se një viti nga hapja e garës për koncesionin e Termocentralit të Vlorës, njoftoi anulimin e...

Ndryshon metoda për anëtarësim në BE, kushtet e reja për vendet e Ballkanit

Siç ishte raportuar e diskutuar nga zyrtarë të BE-së një metodologji e re do të shpaloset nga Komisioni Evropian në Bruksel përmban mjaft risi...

Negociatat për Shqipërinë/ Kryediplomati holandez tregon dy kushtet kryesore

“Shqipërisë nuk do t’i hapen negociatat pa rezultate në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”. Deklarata e mësipërme është bërë nga ministri i Jashtëm...

Të fundit

Kanabis dhe armë në banesë/ Fier: Në pranga babai, në kërkim i biri

Ishin kthyer në furnizues të kanabisit në qytet, vihet në pranga një 60-vjeçar dhe shpallet në kërkim i biri. Policia e Fierit ka bërë...

Milano/ Ish-kryeministri Silvio Berluskoni del nga spitali San Raffaele

Ish-kryeministri u shtrua në spital që nga 11 maji si pasojë e komplikimeve në lidhje me fazën post Covid. Ish-kryeministri, në antitezë me daljen e...

Korçë / Rast i shpërndarjes së heroin*s, sekuestrohen 23 doza, 2 arrestime

Një rast i shpërndarjes së drogërave të forta është ekspozuar dhe goditur nga Policia. 23 doza heroine janë sekuestruar nga Policia e Korçës gjatë...

10 shprehje nga H. L. Borges, që të gjithë duhet t’i lexojmë të paktën një herë

“Gjithmonë e kam imagjinuar parajsën si një lloj biblioteke." “Nuk jam i sigurt që ekzistoj, në fakt. Unë jam çdo shkrimtar që kam lexuar, të...

Dhimbja e kokës, a mund ta parandalojmë me ushqime

Nëse keni vazhdimisht dhembje koke nuk do të thotë se doemos duhet të mendoni për ilaçe. Produket natyrale janë ilaçi më i shëndetshëm, veçanërisht...