E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

kthimi

I zuri koronavirusi jashtë vendit/Rama: Po bëjmë një plan bashkë me Metën për t’i kthyer

Kryeministri Edi Rama po zhvillon biseda telefonike me qytetarët të cilët kanë shprehur shqetësimet e tyre në platformën e qeverisë “shqipëriaqëduam.al”. Një nga shqetësimet e...

Ktheu paketën ‘Anti-Shpifje’/ Meta: Përbën rrezik për të ardhmen evropiane

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish sa i përket kthimit të paketës Anti-Shpifje. Përmes një postimi në Facebook, Meta jep edhe arsyetimin ligjor që arsyeton...

“Hashim Thaçit duhet t’i ndalohet kthimi në Kosovë”

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka thënë se presidentit Hashim Thaçi nuk duhet t’i lejohet kthimi në Kosovë. Me anë të një postimi në...

Odiseja e familjes shqiptare, kthimi në Shqipëri dhe shpresa për një mrekulli

Prej disa ditësh, familja shqiptare Beraj, e cila kishte gjetur një shtëpi ku strehohej në Bad Herrenalb të Gjermanisë, është kthyer në Shqipëri. Beate...

Vjen sulmi i parë/Basha fajëson Arta Markun për kthimin e pasaportës së Tahirit!

Kreu i PD-së ka vijuar turin e tij elektoral. Sot nga Lezha ai ka dhënë mesazhe të forta, teksa sipas tij, vendi ndodhet në...

Luftëtarët kosovarë në Siri/UNDP: Vështirë të kthehen në atdhe

“Kosova do të përballet me sfida në momentin kur luftëtarët kosovarë do të fillojnë të kthehen nga frontet e luftës”- thuhet në një raport...

Gruevskit i refuzohet kthimi i pasaportës nga Gjykata e Apelit

Liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski nuk do t’i kthehet pasaporta. Vendimi është marrë nga gjykata e apelit në Shkup pas kërkesës së avokatëve të ...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT