E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

krimi

A ndikon rritja e pagës minimale tek krimi dhe papunësia?

Ndërsa punëtorët me paga të ulëta vazhdojnë përpjekjet e tyre për të rritur pagën minimale në nivel federal në SHBA, disa qytete dhe shtete...

Ambasadori britanik: Partitë të mos kandidojnë persona të lidhur me krimin

Ambasadori i Britanisë së Madhe në vendin tonë, Norman Duncan i ka bërë thirrje partive politike që të mos kandidojnë persona të lidhur me...

Ruani fëmijën 7 vjeç

Nga: Frrok Çupi E keqja u bë, djali 7 vjeç e vrau babanë, Rolandin, bash kur ishte në kulmin e dashurisë për të atin. Po...

Krimet kanë pësuar rënie, Lleshaj: Policia e Shtetit e besueshme për shqiptarët

Ministri i Brendshëm në detyrë, Sandër LLeshaj, pavarësisht ngjarjes së rëndë të vrasjes së Klodian Rashës, është shprehur se Policia e Shtetit është organizata...

Elbasani nën kontrollin e bandave? Lleshaj: Pyesni prokurorin

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj tha se rendi publik në Shqipëri është në nivelet më të mira historike në 30 vitet e fundit. I ftuar...

Gjermani: Krimi i organizuar nga Shqipëria dhe Kosova në 2019 me rritje

Raporti i Entit Federal të Kriminalistikës tregon se edhe në vitin 2019 shqiptarët i kanë preokupuar prokuroritë dhe gjykatat gjermane. Në fillim të javës përfundoi në Neu-Ulm,...

“Lumenjtë nuk do të jenë kanale ujërash të zeza”, Lleshaj publikon videon

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj bën me dije se vijon operacioni i Policisë dhe IKMT-së për evidentimin dhe ndëshkimin e rasteve të krimit mjedisor. Lleshaj...

Arrestohet polici laçian/ Lleshaj: Keqardhje, vjedhin edhe lugët e huaja

Një efektiv nga Laçi është arrestuar nga policia, pasi shiste sende të vjedhura nga vëllai i tij në Gjermani. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,...

“E vrava”, si e masakroi gruan pas dyshimeve për tradhti. E ndjera e kishte denoncuar para 7 viteve

Një ngjarje e rëndë tronditi Vlorën e jo vetëm, pasi burri masakroi gruan me sëpatë, pas dyshimeve për tradhti. Autori i krimit makabër, Lavdosh...

Detaje nga krimi brenda familjes në Vlorë, kunati i viktimës tentoi të vriste….(Foto)

Të tjera detaje kanë dalë në lidhje me krimin e ndodhur ditën e sotme në fshatin Babicë të Vlorës, ku Lavdosh Sula, 56 vjeç...

Të fundit

Kavajë / Minibusi merr flakë në rrugë, vetëm dëme materiale

Në aksin rrugor Rrogozhinë- Durrës, në afërsi të Kavajës ka marrë flakë në lëvizje një mjet tip minibus. Për fat udhëtarët kanë dalë në...

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...