E shtunë, 21 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Etiketa

korrupsion

2500 euro kundrejt një vendi pune, si u mashtruan nga 28-vjeçarja (VIDEO)

Një zotëri tregon për emisionin investigativ “Stop” se si është mashtruar nga 28-vjeçarja Joana Bocaj nga qyteti i Vlorës. Zonja është prezantuar si punonjëse...

Pse nuk besohet PD, kur flet për kriza dhe korrupsion?

Nga: Artur Ajazi Edi Rama, nuk kishte mbushur 100 ditët në pushtet, dhe prej frëngjive të Partisë Demokratike, doli deklarata e parë politike e pabazuar...

Ish-kryeministri bullgar Borisov lirohet pas arrestimit për korrupsion

Ish-kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov, u lirua një ditë pas arrestimit të tij që ndodhi më 18 mars, nën dyshimet për korrupsion dhe keqpërdorim...

Korrupsioni në tenderin e uniformave të policisë, lirohet ish-drejtoresha

Edlira Naqellari, ish-drejtoresha e Agjencisë së Blerjeve të Përqëndruara në Ministrinë e Brendshme është liruar, ndërsa ka përfunduar dënimin. Vendimi për lirimin e saj...

“Gjendja është shumë e rëndë”, Meta lëshon thirrjen urgjente

Presidenti i vendit Ilir Meta, ka komentuar raportin e Transparency International. Ai e ka konsideruar shumë të rëndë gjendjen e korrupsionit në vendin tonë,...

Fatmir Xhafaj i shqetësuar: Ka korrupsion në çdo nivel të qeverisjes

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kërkon nisjen e një beteje të fortë institucionale e publike gjithëpërfshirëse, duke marrë si shembull SHBA-të dhe strategjinë e...

Emrat/ SHBA fut në listën e zezë edhe dy ish-zyrtarë të lartë

Departamenti i Shtetit Amerikan ka futur në listë të zezë dy ish-zyrtarë në Maltë. Bëhet fjalë për Konrad Mizzi dhe Keith Schembri të cilët...

Njësia Antikorrupsion me “dorë të fortë”, ç’ka ndodhur në Kadastrën e Durrësit

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, ka denoncuar sot raste të tjera korrupsioni të kapur nga Njësia Antikorrupsion. Në një deklaratë për media, ai tha...

U denoncuan në media, pranga dy psikologëve të burgut të Reçit

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Burgje ka arrestuar dy punonjës të burgut të Reçit, si të dyshuar për përfshirje në korrupsion. Punonjësit e...

Kulmi i marrëzisë: E sheh përditë dhe e pret verifikimin nga Pandora Papers

Nga: Alfred Lela Pas Paradise dhe Panama Papers, Pandora është rrjedhja më e madhe e dokumentacionit sekret financiar, në një total prej 11.9 milionësh. Emrat...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...