E premte, 10 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

konfirmohet

Thaçi: Nëse akuzat konfirmohen, do të jap dorëheqjen

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dalë për herë të parë në një komunikim për qytetarët, që nga e mërkura kur zyra e Prokurorit...

“Aktakuza do të konfirmohet”/ Analisti: Thaçit i kërkuan të largohej nga politika vite më parë

Analisti Milaim Zeka është shprehur se krerët politikë në Kosovë janë këshilluar që disa vite më parë, që të heqin dorë nga pushteti. I ftuar...

Konfirmohet në detyrë gjyqtarja e GJKKO, Etleva Deda

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Gjykatës Kundër Krimit dhe Korrupsionit të Organizuar, Etleva Dedën. Etleva Deda e nisi...

Konfirmohet në detyrë prokurori Ludovik Dodaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Gjykatës së Apelit në Durrës, Ludovik Dodaj. Trupa gjykuese e përbërë nga Suela...

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Sarandë

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në qytetin e Sarandës. Bëhet fjalë për një shtetase ukrainase, e cila ndodhet me pushime në qytetin bregdetar. Gruaja...

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Bosnje dhe Hercegovinë

Së fundmi është konfirmuar rasti i parë me koronavirus në Bosnje dhe Hercegovinë. Informacioni i mësipërm është raportuar të enjten nga televizioni i Republikës Serbe,...

Konfirmohet rasti i tretë me koronavirus në Kroaci

Rasti i tretë është konfirmuar së fundmi me koronavirus në Kroaci. Lajmi është bërë i ditur nga Shtabi i Mbrojtjes Civile. Raportohet se i infektuari është...

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar rastin e parë me koronavirus. Lajmin në fjalë e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë. Ende nuk ka detaje të...

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Zvicër

Së fundmi është konfirmuar rasti i parë me koronavirus në Zvicër. “BBC” raporton se njoftimin e ka dhënë Ministria e Shëndetësisë e Zvicrës, mirëpo ende...

KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Krimeve të Rënda

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Krimeve të Rënda, Iliriana Olldashin. Procesi i rivlerësimit u krye nga trupa gjykuese e...

Të fundit

E përndiqte për një kohë të gjatë, arrestohet maniaku 61-vjeçar në Tiranë

Blutë e Tiranë kanë prangosur një 61-vjeçar. Arrestimi i shtetasit me inicialet D. D., 61 vjeç është bërë nga Komisariati nr.4 në kryeqytet. 61-vjeçari dyshohet...

Gjashtë fakte/ Çfarë tregon urina për gjendjen tuaj shëndetësore

Urina është një nga elementët kryesorë, që mund të zbulojë problemet shëndetësore. Ndonëse shpesh injorohet dhe nuk i kushtojmë rëndësinë e duhur, pasojat janë...

Keni probleme me mushkonjat? Zhdukini përgjithmonë me limona e hudhra

Pickimet e mushkonjave shkaktojnë jo vetëm bezdisje, por edhe kruarje, të cilat shpesh sjellin infeksione. Ndonjëherë, kafshimet e mushkonjave dhe nga insekte të tjera,...

Sherri tek Partizani/ Zbulohet kush u zu me Boldorin poshtë pallatit

Ka shkuar në pesë numri i të infektuarve me COVID-19 te skuadra e Partizanit. Lajmin e ka bërë me dije klubi i Partizanit në...

Shifra të frikshme nga pandemia, 2 pacientë humbin jetën tek Infektivi

Pandemia ka mbërthyer vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sërish për shifra në rritje të të infektuarve. Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar...