E diel, 17 Janar, 2021
5 C
Tirana

Gazetari i njohur konfirmohet pozitiv me koronavirus

Gazetari i njohur, Bledi Strakosha, bën me dije se është prekur nga koronavirusi.

Përmes një postimi në Facebook, Strakosha i bën apel qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm, në mënyrë që të mbrojnë veten dhe të tjerët.

“Të dashur miq, pavarësisht kujdesit të shtuar, sot rezultova pozitiv me Covid-19. Ju lutem kujdesuni sa të mundeni për veten dhe të tjerët”, shkruan ai.

Kujtojmë se ditën e sotme rezultuan pozitiv me koronavirus edhe figura të njohura të politikës, si kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe deputeti Ralf Gjoni.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A do ta bëjnë vaksinën ata që kanë kaluar Covid-19? Ja si përgjigjet Brataj

Kreu i urgjencës kombëtare, Skënder Brataj ka folur për numrin e të vaksinuarve deri në këto momente duke thënë se pas datës 20 janar,...

Pas helmimit, lideri opozitar rus Navalny niset drejt Moskës

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është nisur nga Gjermania drejt Rusisë, ku ai mund të përballet me arrestim. “Unë, të arrestohem? Unë jam i pafajshëm”,...

Nota franceze dhe mllefi shqiptar me vaksinat

Nga: Skënder Minxhozi Një reagim ishte i pritshëm, pasi “tenxherja me presion” ka kohë që zien e shfryn. Fjala është për mërrëdhëniet e kryeministrit Edi...

Vetëm 19 vjeç/ Kush është talenti nga Berati që debutoi në Bundesligën gjermane

Tim Civeja është mesfushori shqiptar 19-vjeçar që ka debutuar në Bundesligë ditën e djeshme me klubin e tij të Augsburgut ndaj Verder Bremenit në...

Si ndihmon Google Earth për të luftuar krimet ekologjike

Lista e krimeve që kryhen në sektorin e mjedisit në Lindjen e Mesme është e gjatë: rafineri të improvizuara nafte që lëshojnë tymra duke...