E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

konferenca e donatoreve

1.15 miliard euro/ Spaho: Borxhi është borxh, rindërtimin e paguajnë qytetarët

Nga Anxhela Ferra Shqipërisë i duhet të respektojë një sërë rregullash të vendosura nga institucionet ndërkombëtare, për të marrë fondin e mbledhur në Konferencën e...

Soreca: 1.15 miliardë euro, monitorimin nga BE

Kreu i delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca, tre ditë më pas nga konferenca e donatorëve në Bruksel ku u mblodhën 1.15 miliardë...

1.15 mld euro/ Ahmetaj shpjegon skemën e shpërndarjes së fondeve

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka dhënë më shumë detaje në lidhje me shumën e mbledhur në Konferencën e Donatorëve. I ftuar në...

Rama: SHBA do ta rrisë shumën e deklaruar në Bruksel

Kryeministri Edi Rama është shprehur se SHBA do ta rrisë shumën që deklaroi në Bruksel në Konferencën e Donatorëve. Përmes një postimi në Twitter, Rama...

Ambasadorja e SHBA-së takon Ramën, Metën dhe Bashën/ Çfarë diskutuan

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka takuar ditën e sotme kryeministrin Rama, presidentin Meta dhe kreun e opozitës, Lulzim Basha. Përmes një deklarate...

Surprizon ish këshilltari i Bashës: Konferenca e Donatorëve ishte sukses

Neritan Sejamini, ish-këshilltar i kreut të PD-së, Lulzim Basha, shkruan në rrjetet sociale se Konferenca e Donatorëve ishte sukses dhe një gjë shumë e...

Shpërndarja e 1.15 mld eurove/ Rama: Do të marrin pjesë edhe donatorët

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me transparencën në përdorimin e fondeve të siguruara nga Konferenca e Donatorëve. I ftuar në emisionin “Real Story”...

1.15 miliardë eurot/ Rama: I japin spunto të re zhvillimit ekonomik

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me donacionet e siguruara për Shqipërinë në Konferencën e Donatorëve. I ftuar në emisionin “Real Story” në News24,...

“Ditë e paharrueshme”/ Rama “godet” me mesazhin që në mëngjes (FOTO)

Kryeministri Rama ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me Konferencën e Donatorëve, e cila rezultoi e suksesshme. Mëngjesin e sotëm,...

Donacionet prej 1,15 miliardë eurosh/ Meta: Jam gati të duartrokas për Ramën

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur Konferencën e Donatorëve, ku u mblodhën 1.15 miliardë euro për fazën e rindërtimit pas dëmeve që shkaktoi tërmeti i...

Të fundit

Teatri/ Pas padive të Aleancës, reagon SPAK

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka reaguar Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Vetë Aleanca publikoi së...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...
WhatsApp KONTAKTO TT