E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Etiketa

karantinë

Ju kanë bllokuar makinën gjatë pandemisë? Ja si ta rimerrni

Zv/drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Albert Dervishaj, me anë të një deklarate për mediat ka dhënë të gjithë detajet lidhur me procedurën...

Rakacolli: Karantinë 2-javore kush vjen nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut

Spitalet Covid 3 dhe Covid 4 nuk kanë asnjë pacient për momentin por mbeten në gatishmëri. Rakacolli: Numrat e qytetarëve në nevojë për përkujdesje gjithashtu...

Mjekët në Gjermani: Të rikthehemi në karantinë për të parandaluar valën e Covid

Mjekët e kujdesit intensiv në Gjermani kanë bërë thirrje që vendi të rikthehet  në bllokim, të pjesshëm për të shmangur valën e tretë të...

Mjeku infeksionist bën thirrjen e fortë: Vendi duhet të futet në karantinë

Mjeku infeksonist Arben Pilaca i ka bërë thirrrje Komitetit Teknik për shtrëngim të masave sa nuk është vonë. Sipas Pilacës nuk duhet humbur asnjë sekondë,...

A do të ketë karantinë dhe anulim zgjedhjesh? Ja si përgjigjet Skënder Brataj

Drejtori i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore, Skënder Brataj ka folur për situatën e koronavirusit ndërsa shifrat e rasteve të reja janë në rritje. “Çdo...

A do ketë mbyllje të dytë? Rakacolli: Situata është delikate

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, e ftuar në emisionin ‘Përballë’ të gazetarit Lutfi Dervishi, nuk e përjashtoi mundësinë e një mbyllje të dytë nga...

Rama: Nëse nuk respektohen masat, do ta mbyllja vendin edhe në ditën e votimeve

Kryeministri Edi Rama, u shpreh se sipas shifrave të deritanishme nga Covid-19, vendi nuk rrezikon një karantinë të dytë. Në një konferencë nga aeroporti i...

Testim i detyruar dhe karantinë/ Ambasada gjermane jep njoftimin e rëndësishëm

Gjermania ka klasifikuar sot 25 vende në mbarë botën si zona me incidencë të lartë të Covid-19, ku bën pjesë edhe Shqipëria. Lajmi është bërë...

Gjermani, kush nuk pranon karantinën do të mbahet në qëndra paraburgimi

Gjermanët që refuzojnë të karantinohen pasi rezultojnë pozitiv ndaj Covid do të mbahen në qendrat e paraburgimit sipas rregullave të reja të përgatitura nga...

Në karantinë për herë të tretë, britanikët zbrazin supermarketet (Foto-Video)

Pasi kryeministri Boris Johnson njofoi për mbylljen totale të vendit për herë të tretë, si pasojë e mutacionit të Covid-19, qytetarët britanikë kanë nxituar...

Të fundit

Dorëheqja e Ruçit/ Zheji: E largoi Rama

Analisti i njohur, Artur Zheji deklaroi se kryeministri Edi Rama e largoi kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi nga Partia Socialiste, për të patur një...

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...