E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

kadaster

Tre të arrestuar, një në kërkim/ Policia zbardh detajet nga aksioni në Kadastër

Policia ka dhënë njoftimin zyrtar në lidhje me operacionin e zhvilluar pasditen e sotme në Kadastrën e Tiranës. Operacioni policor i koduar "Ndërmjetësi”, u...

Një lutje për të gjithë: Rregjistrohuni në kadastër

Nga Ilir Beqaj Prej tre vitesh, angazhimet politike më kanë dhënë mundësinë e rrallë të vizitoj zona të mrekullueshme të Shqipërisë dhe të takohem e...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...