E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

ish të përndjekurit politikë

Basha: Brenda mandatit të parë përfundojmë pagesat për ish-të përndjekurit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezanton programin e Partisë Demokratike për ish-të përndjekurit politikë. Ai u shpreh se brenda mandatit të parë do të...

Kalvari i vuajtjeve/ Ish të përndjekurit tërhiqen zvarrë si në komunizëm

Në të gdhirë të ditës së premte, policia e Tiranës ka mbyllur me forcë grevën e urisë së ish të përndjekurve në Komunën e...

Të fundit

Khaby Lame thyen rekordin, Chiara Ferragni s’është më mbretëresha e Instagramit

21-vjeçari Khaby Lame që është bërë shumë i famshëm me videot e tij në TikTok, ka rrëzuar blogeren Chiara Ferragni nga froni.   View this post...

Degradon keq sherri me pushuesit/ Biznesmenia i zë rrugën çiftit me fëmijë

Ju kujtohet rasti i Mihal Kokëdhimës, i cili në gusht të 2019 hipi sipër një makine me turistë spanjollë? Për fat të keq, rastet...

Tmerret e padukshme në qendrat e ndalimit të emigrantëve në Itali

Nga Annalisa Camilli “Internazionale” I akuzuar për vjedhjen e një smartfoni, Musa Balde u rrah egërsisht nga 3 italianë në Ventimilja, afër kufirit me Francën....

“I shkëputa një linjë uji”, goditet drejtori i Ujësjellësit në Fushë Arrëz

Drejtori i Ujësjellësit të Fushë Arrëzit, Anduel Gjinaj është sulmuar. Ai ka bërë denoncim në polici dhe në Prokurorinë e Pukës, për dhunën që...

Çelja e negociatave/Raportuesja e Shqipërisë në PE: Moment i rëndësishëm!

Parlamenti Evropian është mbledhur për të diskutuar në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në BE. Me anë të...