E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

iranian

“Dështon lëshimi i satelitit”/ Habisin zyrtarët: Ishte arritje e jashtëzakonshme

Televizioni shtetëror iranian publikoi pamjet e një lëshimi të dështuar satelitor të dielën, dështimi i fundit i programit hapësinor të Iranit. Lëshimi u bë nga...

Ku shtrihet rrjeti iranian i ekstremistëve

Nga Behnam Ben Taleblu “Radio Free Europe” “Ata janë luftëtarë që nuk njohin kufij ...Ata janë luftëtarë, që shfaqen kudo që është e nevojshme”. Kështu...

Avioni iranian rrëshqet jashtë piste dhe futet në rrugën e makinave (FOTO)

Një avion iranian ka shpëtuar mrekullisht, pas një problemi që ka pasur gjatë momentit të ngritjes. Sipas CNN avioni ka rrëshqitur nga pista në...

Pentagoni: 34 ushtarakë me lëndime në tru pas sulmit iranian

Pentagoni tha të premten se 34 ushtarakë amerikanë janë diagnostikuar me lëndime traumatike në tru, pas sulmeve me raketa nga Irani kundër një baze...

Thirrjet kundër Amerikës, Gjykata jep masën e dënimit për Ikballe Hudutin

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar 30 ditë paraburgim për Ikballe Berisha Hudutin. Ikballja u arrestua pak ditë më parë për shkak të disa postimeve...

Kërkoi hakmarrje për ekzekutimin e gjeneralit, arrestohet Ikballe Berisha

Mediat kosovare bëjnë me dije se policia ka arrestuar ditën e sotme Ikballe Berisha Hudutin, e cila doli kundër vrasjes së gjeneralit iranian, Qasem...

Eliminimi i komandantit, reagon Pompeo: Të zhgënjyer nga Evropa, jeni borxhlinj

Mike Pompeo, Sekretari i Shtetit Amerikan është shprehur se SHBA-ja është e zhgënjyer me Evropën. Sipas tij, Evropa nuk dha asnjë lloj ndihme për...

Njihuni me dronin që eliminoi gjeneralin iranian Qasem Soleimani

“Predator B” ky është emri i dronit që eliminoi gjeneralin Iranian Qasem Soleimani. Ky superdron njihet ndryshe dhe me emërtimin MQ-9 Reaper, i përkthyer...

“SHBA do marr një mësim”/ Komandanti i ri iranian: Kemi varrosur shumë si Trump

Udhëheqësi i ri i forcës elitare Kuds të Gardës Revolucionare të Iranit dikur mburrej se kishin më shumë fuqi se Amerika. Kjo duke thënë...

Zbulohen pamjet e reja, çfarë ka mbetur nga makina e gjeneralit iranian (FOTO)

Me urdhër të presidentit Trump, ditën e djeshme është vrarë nga një sulm ajror gjenerali kryesor iranian Qasem Soleimani. Ngjarja e tij është shoqëruar...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT