Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Etiketa

hetime

Deklaratat për SPAK/ Hajdari: Politika të qëndrojë larg drejtësisë, “peshqit e mëdhenj” janë në rrjetë

Në daljet e fundit për mediat, kryeministri Rama është shprehur se po pret me padurim që SPAK-u të godasë nga të katër anët. Duket...

Ish-ministri Koka do merret në pyetje nga SPAK për herë të parë pas arrestimit

Prokurorët e SPAK do të marrin në pyetje sot për çështjen e inceneratorëve ish-ministrin e arrestuar të Mjedisit, Lefter Koka. Ai gjendet nën dy...

Padia për inceneratorët, LSI kërkon informacion nga SPAK

LSI i është drejtuar me një kërkesë SPAK-ut, për padinë e saj një vit më parë ndaj Erion Veliajt, Ëngjëll Agaçit, Lefter Kokës dhe...

SPAK kërkon pushimin e hetimeve për “fshehje pasurie” për Adriatik Llallën

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka kërkuar që të pushohen hetimet ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, për "fshehje pasurie". Kërkesa...

Dalja e të dhënave/Kreu i SPAK: S’është në kompetencat tona të hetojmë

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Arben Kraja, ka deklaruar në një prononcim për mediat se nuk është në...

Policia zbardh mega-operacionin: Kanë mashtruar mbi 2 milionë shtetas

Policia e Shtetit dha informacion zyrtar për operacionin masiv të nisur pasditen e së enjtes në Tiranë, në fushën e mashtrimit kompjuterik të shtetasve...

Del lista e targave/Jep dorëheqjen drejtori i Sistemit Informatik të Tatimeve

Drejtori i Sistemit Informatik të Tatimeve ka dhënë dorëheqjen, dhe është vendosur në dispozicion të hetimeve, pas skandalit të publikimit të pagave. Sot skandali është thelluar...

Berisha: Nuk refuzoj përballjen në SPAK për “non grata”

Në ditën e Referendumit për shkarkimin e Bashës, ish-kryetari i PD-së, Sali Berisha u shpreh se sot është një ditë e shënuar për demokratët...

Adriatik Llalla shpallet në kërkim ndërkombëtar

SPAK ka shpallur në kërkim ndërkombëtar Adriatik Llallën. Policia e Tiranës i është përgjigjur me një shkresë zyrtare Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit dhe...

I mori jetën ish-gruas, familja denoncon në SPAK gjyqtarin dhe prokurorin

Familja e të resë e cila u vra nga ish-bashkëshorti, do denoncojë në SPAK gjyqtarin dhe prokurorin që ka lënë të lirë më herët...

Të fundit

Nga gjoba tek dënimi me burg/Finalja e Conference League, “blindohet” Tirana

Policia e Shtetit ka hartuar një plan masash, për të garantuar finalen e "Conference League" që do të mbahet në Tiranë. Masat u njoftuan...

Suedia nënshkruan aplikimin për anëtarësimin në NATO

Ministrja e Jashtme e Suedisë, Ann Linde, nënshkroi të martën në mëngjes një aplikim që deklaronte se vendi dëshiron të anëtarësohet në NATO. Lëvizja shënon...

Turqia e prerë, s’do të miratojë anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se nuk do ta miratonte anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO, nëse ato sanksionojnë...

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...