E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

heresi

Shpërndarja e mandateve, Gjykata Kushtetuese nuk e heq herësin zgjedhor

Gjykata Kushtetuese ka publikuar sot vendimin e argumentuar, në lidhje me shfuqizimin e nenit që i shpërndan mandatet e deputetëve sipas herësit. Ndryshe nga...

Kushtetuesja rrëzoi herësin, Murrizi: Prishi pazarin Rama-Basha të 5 qershorit

Deputeti Myslim Murrizi e ka konsideruar si një qëndrim objektiv, vendimin e Gjykatës Kushtetuese për heqjen e herësit në zgjedhjet perlamentare. Sipas tij, ky...

Nëse bie koncepti i herësit, kandidatët do të kërkojnë rivlerësim të votave

Nga: Afrim Krasniqi Gjykata Kushtetutese mori sot vendimin për shfuqizimin e pikës 3 të nenit 163 të Kodit Zgjedhor si të papajtueshëm me Kushtetutën. Pika...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon ligjin që shpërndan mandatet sipas herësit

Gjykata Kushtetuese ka pranuar kërkesën e partisë Bindja Demorkatike dhe Lëvizjes Demorkatike Shqiptare për të shfuqizuar nenin që i shpërndan mandatet e deputetëve sipas...

Thyen herësin/ 17 emrat që kapërcyen pragun, tre përfituan

Tre emra kanë përfituar nga thyerja e herësit në zgjedhjet e 25 Prillit, por ata nuk janë të vetmit emra që e kaluan numrin...

Fjalët e para të Fatmir Xhafajt pas marrjes së mandatit nga vendi 23 në listë

Fatmir Xhafaj në Twitter: Shifrat tashmë publike konfirmojnë se e kam kaluar pragun minimal për të qënë deputet në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit...

Të fundit

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...