E hënë, 30 Nëntor, 2020
15 C
Tirana

Etiketa

habit

Habit Kryemadhi: Mos e ka kaluar pikun e koronavirusit Shqipëria në janar

Përgjatë një interviste televizive, Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ngriti një pyetje e cila pritet të shkaktojë reagime të shumta. “Mos e ka kaluar pikun...

Habit Rama, fton turistët në protestë: Mund të kënaqeni nëse mbani distancë

Kryeministri Edi Rama ka thënë se protestat e opozitës mund të jenë pjesë e paketës sonë turistike. Këtë deklaratë Rama e bëri në Londër,...

Habit Rama, nxjerr filxhanin dhe tallet me opozitën e presidentin

Kryeministri Edi Rama ka vijuar fushatën elektorale, teksa sot takoi qytetarët e Pogradecit për zgjedhjet e 30 qershor, të cilat në fakt presidenti Meta...

Pasi shpërndau protestuesit e pabindur, policia habit me veprimin e radhës

Protestuesit e fundit që kishin mbetur para Kuvendit, janë shpërndarë pas thirrjes së Bardhit dhe Vasilit, por edhe për shkak të ndërhyrjes së policisë. Tashmë...

VIDEO/ “Hedhin baltë mbi grupet kriminale”, habit Vangjush Dako

Përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane Bild vazhdojnë të jenë çështja kryesore e debatit politik në Shqipëri. Së fundmi ka ardhur edhe reagimi i...

Habit ministri Çuçi: Avdylaj nuk është kriminel, ndarja në lista e militantëve krejt normale

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi ka komentuar përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane Bild. I ftuar në studion e “Opinion” në News...

“Donald Trump do shkojë në parajsë”, habit prifti irlandez

Javën e ardhshme pritet që presidenti Donald Trump të vizitojë hotelin e tij me pesë yje në Irlandë. Kjo vizitë, mendohet se do të pritet...

Eliminatoret/ Edi Reja i habit të gjithë me lojtarët e grumbulluar

Publikohet lista paraprake e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri Edi Reja, për stërvitjen e ekipit në kuadër të ndeshjeve zyrtare të eliminatores. Ajo që ka...

“Të vjen për të vjellë”, moderatorja bën deklaratën e fortë për djemtë e Kosovës

Moderatorja dhe blogerja nga Kosova, Argjira Spanca ka qenë e ftuar pasditen e djeshme në emisionin ‘Thumb’. Ajo është pyetur nëse i pëlqejnë më shumë...

Habit Paloka: Ka raste që duhet dëgjuar edhe çfarë thotë Rama

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka i është përgjigjur reagimit të kryeministrit Rama lidhur me protestat e opozitës së bashkuar. Duket se opozita po mendon...

Të fundit

Moderna pritet të kërkojë sot autorizim për vaksinën Covid-19

Kompania e prodhimit të barnave Moderna njoftoi se do të aplikojë sot (të hënën) në SHBA dhe Evropë për marrë autorizimin për përdorimin e...

Kosova, me shpejtim drejt Vetëvendosjes

Nga: Andi Bushati Ajo që ka ndodhur këtë të djelë në Podujevë e kapërcen cakun e një palë zgjedhjeve të parakohshme lokale. Duke mundur së...

Ballkani Perëndimor e ka të vështirë të distancohet nga krimet e të shkuarës

Nga: Nicola Gjorgjevic “Emerging Europe” Kanë kaluar mbi 20 vite nga konfliktet e fundit të armatosura në Ballkanin Perëndimor, por efektet e tyre vazhdojnë të...

“Nuk morëm rezultatin e testit”/ Flet vëllai i pacientit që u hodh nga Covid 2

Anton Skabonda, vëllai i pacientit 60 vjecar i cili mëngjesin e sotëm i dha fund jetës duke u hedhur nga spitali “Shefqet Ndroqi, ku...

Covid-19 në Kosovë/ 11 viktima dhe 539 raste të reja

Autoritetet shëndetësore në Kosovë, kanë regjistruar 539 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 1,219 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, (IKSHPK) ka njoftuar...