E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

gjyq

Shqipëria humbi gjyqin ndaj Becchettit, Meta: SPAK të nisë hetimet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje humbjen e gjyqit të Shqipërisë me biznesmenin italian, Francesco Becchetti. Meta shprehet se e ka paralajmëruar...

Fillon gjyqi për vrasjen e afrikano-amerikanit George Floyd

Ish-oficeri i policisë në Mineapolis, i akuzuar për vrasjen e afrikano-amerikanit George Floyd doli përpara gjykatës të hënën, me prokurorët që shfaqën para jurisë...

Donald Trump dhe vendi pas gjyqit në Senat. Çfarë pritet të ndodhë?

Në Uashington ligjvënësit po përballen me pasojat që solli gjyqi në Senat ndaj ish-Presidentit Donald Trump. Ky u fundit u shpall i pafajshëm mbi...

SHBA, senati miraton hapjen e gjyqit kundër ish-Presidentit Trump

Senati amerikan hodhi poshtë të martën një përpjekje të republikanëve për të ndalur gjyqin e pritshëm ndaj ish-presidentit Donald Trump. Ish-presidenti akuzohet për nxitje...

Gjyqi i ish-presidentit Trump fillon në javën e dytë të shkurtit

Gjyqi i ish-Presidentit Donald Trump do të fillojë në javën e dytë të shkurtit, tha udhëheqësi i shumicës në Senat, Chuck Schumer të premten,...

Partizani fiton gjyqin në KAS, zhbllokohet merkato

Mbërrin lajmi i shumëpritur për skuadrën e Partizanint. “Demat e Kuq” kanë fituar zyrtarisht gjyqin në KAS, për zhbllokimin e merkatos. Kryeqytetasit kanë marrë përgjigje...

Avokati i Gykatës Speciale: Procesi gjyqësor në Hagë mund të zgjasë 10 vjet

Avokati i Gjykatës Speciale, Taulant Hodaj është shprehur se gjykimi i ish-krerëve të UÇK-së mund të zgjasë deri në 10 vjet. Në një intervistë që...

Turqia gjobit kompaninë Google për shkelje të ligjit të konkurrencës

Autoritetet turke e kanë gjobitur kompaninë Google me 196,7 milionë lira turke (rreth 25,6 milionë dollarë) për shkeljen e ligjit të konkurrencës të Turqisë. Më...

Taulant Balla dënohet nga Gjykata, humb gjyqin ndaj gazetarit

Taulant Balla, numri dy i Partisë Socialiste, dënohet nga Gjykata e Shkallës së parë Tiranë. Sekretari i përgjithshëm i partisë në pushtet, ka humbur...

Do vendosej nëse do thirrej Berisha si dëshmitar, shtyhet seanca ndaj Haxhisë

Është shtyrë sërish seanca gjyqësore ndaj ish-truprojës së ish-presidentit Sali Berisha, Izet Haxhia. Shkak për këtë, është bërë mungesa e prokurorit të çështjes. Në seancën e...

Të fundit

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar në emisionin ''Pika mbi i'' në ''News 24'', gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin e...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...