E hënë, 13 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Gjykata e Tiranës

I shpëtoi 14 operacioneve policore, jepet masa e sigurisë për 30-vjeçarin

“Arrest me burg” është masa e caktuar Gjykata e Tiranës për Orges Bilbilin, i cili aktualisht ndodhet i shtruar në Spitalin e Traumës. Ky shtetas...

Kërcënoi me jetë ish-gruan, gjykata jep masën e sigurisë për Klodian Duron

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën “arrest shtëpie” për ish-futbollistin e Kombëtares Shqiptare, Klodian Duro. Ky i fundit u denoncua nga ish-bashkëshortja për përndjekje. Duro...

Berisha i shpëton përballjes me Haklajt, zbulohet vendimi që ka marrë gjykata

Gjykata e Tiranës ka pushuar padinë penale të familjes Haklaj, kundër ish-kryeministrit Sali Berisha, të cilin e akuzonte për “Shpifje”. Vendimi në fjalë është dhënë...

Dosja “Babale”/ Gjykata e Tiranës liron Fredi Alizotin

Lirohet me vendim të Gjykatës së Tiranës, Fredi Alizoti, i cili imitoi zërin e vëllait të ish-ministrit të Brendshëm në dosjen "Babalja". Fredi Alizoti ishte...

E sulmuan me bojë në derën e shtëpisë, Gjykata merr vendimin për Ralf Gjonin

Gjykata e Tiranës ka pushuar sot çështjen penale për sulmin që iu bë me bojë në trup dhe fytyrë ndaj deputetit Ralf Gjoni. Rasti...

Vrau të dashurin e motrës me shufër hekuri për çështje nderi

Gjykata e Tiranës nisi gjykimin për Esat Canin, motrën dhe ish-kunatin e tij, të akuzuar për vdekjen e Arben Gjeçit. Ky i fundit u...

“U rrëzua gjuetia e shtrigave”/ Halimi: Gjykata vendosi drejtësi

Pasi Gjykata e Tiranës vendosi të pushojë çështjen për falsifikim ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, mes tyre Lulzim Bashën, një nga avokatët e...

Lobimi rus/ Gjykata pushon çështjen ndaj Bashës dhe zyrtarëve të PD-së

Gjykaka e Tiranës ka marrë vendimin për dosjen hetimore të kryedemokratit Basha, lidhur me kontratat e lobimit në SHBA. Mësohet se Gjykata ka vendosur...

E vrau teksa flinte, gjykata merr vendimin për 34-vjeçarin

Lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur ditë më parë në zonën e Paskuqanit, ku 34-vjeçari Erden Çapoku masakroi kunatën e tij, Gjykata e Tiranës...

Rama reagon pas dënimit të Berishës

Rama ka zgjedhur që të reagojë pas dënimit për shpifje të ish-kryeministrit Sali Berisha, pas padisë që kreu i qeverisë kishte bërë ndaj tij. Kryeministri...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...