E mërkurë, 14 Prill, 2021
11 C
Tirana

Etiketa

Genc Pollo

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Sikleti me mësuesin e gjimnazit, ministren për Europën e ca të tjerë

Nga: Genc Pollo “Fremdschämen” është një fjalë gjermanisht e cila, me sa kam parë, nuk ka ekuivalent njëfjalësh në gjuhët europiane përfshi edhe shqipen. Kur...

Konsistenca është virtyt i mendjeve të vogla, por jo të paudha

Nga: Genc Pollo “Konsistenca është virtyt i mendjeve të vogla”  thuhet se ka deklaruar dikur Napoleoni. Sipas tij e plot të tjerëve një burrë shteti nuk ka...

Mosmirënjohja si streha kryesore e delenxhiut

Nga: Genc Pollo “Mosmirënjohja është streha kryesore e delenxhiut”! Ky është perifrazimi që do t’i bëja shprehjes së famshme të kryeministrit britanik të shek. 18...

Mosmirënjohja morale, politike e llogjike: Rasti Rama dhe vaksina europiane

Nga: Genc Pollo “Qeveria zvicerane u tregua e gatshme të sillte ndihma për të dëmtuarit nga tërmeti i 15 prillit 1979, por me shumë kortezi...

Hollanda, Rama dhe rëra për farë

Nga: Genc Pollo “Hollanda është më skeptike sepse…ka zgjedhje në mars të viti të ardhshëm". “Nuk mund të pranoj dot se Hollanda është më e...

Kodi Zgjedhor, Pollo: Rama refuzoi BE-në, shqiptarët të dalin ta largojnë

Komisioni i Ligjeve rrëzoi dekretin e presidentit Ilir Meta dhe të enjten Kuvendi do kalojë për miratim Ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Ish-deputeti i PD, Genc...

Pollo: Rama po izolon Shqipërinë, Merkel nuk e takon as si kreu i OSBE

Për ish-deputetin e PD Genc Pollo, kancelarja gjermane Angela Merkel, nuk e takoi kryeministrin Edi Rama, pasi ky i fundit është bërë i papranushëm...

Pollo: Zgjedhjet e lira për normalitetin demokratik

Reporterja për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, ka pritur në takim përfaqësuesit e opozitës. Pas takimit, Genc Pollo nga PD tha se rruga e vetme...

Negociatat/ Genc Pollo: Çelja reale pas zgjedhjeve të parakohshme

Genc Pollo, ish-deputeti dhe ish-ministri i PD shpreson që metodologjia e re e zgjerimit do të mundësojë një konsensus mes shteteve anëtare të BE...

Të fundit

Champions / Dortmundi me shpresat tek Halandi për të ndalur Guardiolën

Borusia Dortmund do të ketë nevojë që Erling Haalandi t'i japë fund thatësirës së tij për gol kur të përballen me një nga blerësit...

Duka – UEFA-s: Përpjekjet e FSHF-së për kthimin e tifozëve janë refuzuar

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit të Stadiumeve dhe Sigurisë në UEFA, mbledhje e zhvilluar përmes video-konferencës, në të cilën...

Turqi / Futbollistët ndërpresin ndeshjen dhe hanë iftar në fushë

Ndeshja mes Giresunspor dhe Keciorengucu në kategorinë e dytë në Turqi, e luajtur dje,  u ndërpre përkohësisht në minutën e 10-të, në mënyrë që...

Katër skenarët e mundshëm të marrëdhënies së ndërlikuar SHBA-Kinë

Nga Dario Rivolta “Linkiesta” Pavarësisht nëse mund ta quani atë Lufta e Re e Ftohtë apo në ndonjë mënyrë tjetër, ajo që është e dukshme...

Akuzat për përdorimin e të dhënave / Rama: ‘Excel-i’ epokë e vjetër për PS-në

“Ai Excel-i që doli atje është shumë i prapambetur dhe shumë i epokës së vjetër për të qenë i PS-së”, kështu ka deklaruar kryeministri...