E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

gazi

Agravojnë tensionet mes Turqisë dhe Greqisë, Erdogan i bën thirrje BE-së të jetë neutrale

Rexhep Tajip Erdogan i ka bërë thirrje BE-së të jetë "e paanshme" në mosmarrëveshjen e gazit me Greqinë. Sipas njoftimeve të zyrës presidenciale në...

Karburantet, gazi dhe masat e sigurisë, ISHTI ndëshkoi 84 subjekte në 2019

Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial mbylli vitin 2019 me 84 masa administrative ndaj subjekteve të ndryshëm që në total i korrespondojnë një vlerë prej...

Gazi nga TAP, Albpetrol aplikon për rezervimin e kuotave

Teksa gazsjellësit TAP, investimi më i madh në vend, me një vlerë prej 1.5 miliardë eurosh, po shkon drejt fundit, kanë nisur tentativat e...

“Kishte dyfish njerëz”, Kryemadhi: Nuk jam e lodhur, gazi bën efektin e vet

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi  e ftuar sot në emisionin “Kjo Javë” me gazetaren Nisida Tufa, ka komentuar edhe atë që që ndodhi sot...

“I ndaluar dhe në luftëra”, gazi në protestë, mjeku: Nuk është shaka. Ja efektet

Gazi lotsjellës i përdoruar nga forcat e rendit në protestën e opozitës së bashkuar, shkaktoi debat për mënyrën se si u përdor ai si...

Oficeri nga Kosova: Skandal! Gazi në protestë i kohës së Millosheviçit. Rama të paditet në Hagë

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon se gazi helmues i përdorur dje në Tiranë gjatë protestës, është përdorur vetëm kundër shqiptarëve në Kosovë dhe Preshevë. Berisha ka...

Shpërthen gazi në çerdhen e “Ali Demit” në Tiranë

Fatmirësisht ka përfunduar pa një bilanc negativ, shpërthimi i gazit në një çerdhe në “Ali Dem”. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të ditës,...

Ekspertët paralajmërojnë: Gazi rus kërcënim për Evropën

Burimet energjetike në Rusi nuk janë thjesht produkt për t’u tregtuar, ato janë mjet për ambiciet politike të Rusisë. Mjaft ekspertë kanë nisur të...

Uji dhe gazi drejt Italisë, zbulohet dokumenti që Berisha ua premtoi në 1992

Ideja e furnizimit me ujë të Italisë nga Shqipëria bashkë me gazin natyror rezulton të jetë më hershme se sa debati i ditëve të...

(Video+Foto)/Asfiksimi i gjimnazistëve në Shupenzë, reagon ministria: Ja sa nxënës janë prekur

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka reaguar pas asfiksimit nga gazi te gjimnazisteve në gjimnazin e Shupenzës. Siç bëhet me dije në njoftim për...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...