E shtunë, 16 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Etiketa

Frrok Çupi

“Nishani e Topalli janë me të”, Frrok Çupi zbulon skenarin e Berishës

Analisti Frrok Çupi ka zbuluar skenarin që po përgatitet nga Sali Berisha, ku në lojë ka futur Jozefina Topallin dhe Bujar Nishanin. Ai parashikoi...

Një Bashë alias Haklaj dhe pesë Berishë përballë

Nga: Frrok Çupi ‘Shkencëtarët’ e botës janë ngritur e po gjurmojnë me dron nga njëra mendje te tjetra se ‘çfarë po kërkon Berisha nga Basha?’. Asgjë...

Kafkën e kujt mori Davide Pecorelli?

Nga: Frrok Çupi Askush, deri më tani, nuk i ka dalë për zot asaj kafke; as të gjallë e as të vdekur. Erdhi këtu një...

Te dera e PD-së kemi harruar Shqipërinë

Nga: Frrok Çupi Tani këta prapë po grinden brenda shtëpisë; mëhalla jonë nuk ka qetësi as natë as ditë. Ky ka qenë fati i mirë...

9 ditët e pulë-herrit

Nga: Frrok Çupi Sot hyri shtatori, muaji i makthit dhe i frikës. Ata që janë gati për në ferr, me siguri e kanë bërë mendjen...

Nga këta të katër, një e gjysmë janë në jetë

Nga: Frrok Çupi Këta janë Ilir Meta, Sali Berisha, Lul Basha dhe Albin Kurti. Secili prej tyre është një tip më vete, por të katër...

Amerika ‘iku’, çfarë presin këta këtu?

Nga: Frrok Çupi Amerika u mund në Afganistan. Disa po thonë se u mund si në Saigon, (edhe ajo luftë zgjati 20 vjet, 1955-75). Talebanët,...

Në Ballkan, pasi kanë pirë gjithë natën

Nga: Frrok Çupi Pasi kanë pirë fshehurazi nëpër klube të errëta, në mëngjes mallkojnë ‘haram!’… Më kanë treguar disa herë se si burrat pinë natën në...

Dhe dy ushtri të vogla, të dyja shqiptare, një tjetër në mes

Nga: Frrok Çupi Çfarë po ndodh? Ngjarje me ushtri po ndodhin sot, dje e pardje…, domethënë këto tre a katër ditë: …Dy ushtri, në të njëjtin...

Ti thua se Berisha është problem? Jo, nuk është!

Nga: Frrok Çupi Se si te vjen, thuajse si poshtërim, të merresh tani me Sali Berishën. Ai shkoi, ça të bësh më! Do të thuash...

Të fundit

Kryemadhi merr goditjen e radhës, pranga ish-kandidatit për deputet

Blutë e Tiranës kanë prangosur kandidatin për deputet të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, Etjon Joka, i cili akuzohet për "korrupsion aktiv" në...

Situatë e rëndë nga koronavirusi në Greqi, të intubuarit nuk kanë shtretër

Koronavirusi ka ‘mbërthyer’ Greqinë Veriore, ku spitalet janë nën presion të madh dhe shtretërit e ICU janë të zënë në një përqindje jashtëzakonisht të...

Vdekja e turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë lëvizjet në hotelin luksoz

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon shkaqeve që çuan në vdekjen e katër turistëve rusë në Qerret të Kavajës. Viktimat...

Putin po e than qëllimisht tregun e gazit në Evropë?

Në fillim dukej si një fushatë publicitare. "Ata që në Evropë ishin dakord të lidhnin me ne marrëveshje afatgjata, mund të fërkojnë duart tani...

Një mrekulli arti nga Yllka Mujo

Nga: Preç Zogaj Në Teatrin Metropol të Tiranës po shfaqet këto ditë vepra teatrale “Oh, ato ditë të bukura” e shkrimtarit nobelist Samuel Beket, vënë në...