E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Etiketa

“Fiks Fare”

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Një jetë në pritje të kompensimit, Fiksi vë në lëvizje institucionet

Agim Kokunja, rreth 80 vjeç nga Elbasani akoma ështënë pritje të kompensimit të pronave edhe pse ka plot 20 muaj që ka aplikuar dhe...

”Gjymtohet në punë”, ia cilësojnë dëmtim të lehtë. Rihapen hetimet

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës zvarritjen e një procedimi penal për një aksident në punë, ku i gjymtuari nuk ka marrë asnjë...

Lushnje, dy vjet hetime për një dokument të hetuar e gjykuar 11 vjet më parë

Qytetari Sefedin Shefa nga Lushnja ankohet në emisionin Fiks Fare se prokuroria po i pengon gjyqin civil për pronat. Qytetari thotë se ka një...

Banorët kërkojnë rrugë prej 15 vitesh, Fiksi zgjidh problemin

Banorët e dy pallateve në Mali i Robit në Golem ankohen se kanë shumë vite (15) që kanë blerë apartamente të ndërtuara nga Shoqëria...

“Këtu nuk ka b… kush të hyjë”. Policët e shtetit zaptojnë pronën në Himarë

Zoti Perikli Zoto nga Himara ankohet në emisionin Fiks Fare se i kanë zaptuar pronën. Dy policë të kufirit të cilët duhet të ishin...

Gjendja Civile regjistron qytetarin, por harron qytetin

Në Fiks Fare mbërriti një denoncim nga një qytetar i cili kishte hasur probleme me Kartën e Identitetit. Në momentin që ai ka rinovuar ID...

Golemi zhytet nën plehra, turistët të zhgënjyer

Në redaksinë e emisionit Fiks Fare janë ankuar banorët e zonës së Golemit për mbetjet urbane që kanë pushtuar vendin. Të alarmuar ata shprehen...

Qentë e stanit bëjnë namin në fshatrat e Përmetit, hanë bagëtitë

Në Fiks Fare kanë mbërritur ankesa nga banorët e fshatrave Strëmbec dhe Qilarisht të Përmetit, pasi qentë e stanit janë kthyer në problem për...

Tre vjet pritje për një vendim gjykate, sekretarja: Si puna jote kemi 5000 veta

Kelment Zaimi nga Durrësi pret prej tre vitesh një vendim të Gjykatës Administrative të Aplelit Tiranë, për ndryshim emri. Ndërkohë, që ka bërë 10 kërkesa...

Të fundit

Kërkoi ”arrest shtëpie” në Slloveni, Gjykata rrëzon kërkesën e Hashim Thaçit

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Gjyqtari...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...

SHBA/ Sulmuesi realizon euro gol nga mesfusha (Video)

Në ndeshjen midis Karolinës së Veriut me Riçmond Kikers e përfunduar me rezultatin 4-0 për skuadrën vendase, është realizuar një supergol nga gjysmëfusha. Sulmuesi Robert...

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për Kosovën?

“Në qoftë se kushdo sjell vendim për njohjen e Kosovës si të pavarur, në të njëjtin moment ne do të nisim fushatën për tërheqjen...

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...