E diel, 24 Janar, 2021
11 C
Tirana

Etiketa

Evis Kushi

Ulja e temperaturave, Ministrja Kushi tregon si do bëhet ajrosja e klasave

Teksa temperaturat në vend janë ulur ndjeshëm, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për institucionet arsimore. Kushi shprehet se në...

Nxënësit kthehen në bankat e shkollës, ministrja jep mesazhin e rëndësishëm

Nesër pritet të rinisë sërish mësimi në shkollat nëntëvjeçare dhe ato të mesme, pasi këtë vit pushimet ishin më të gjata për shkak të...

Viti 2021 fillon me 15% rritje page për mësuesit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, jep lajmin e mirë për mësuesit, pasi ky vit fillon me 15% rritje page për ta. Në një postim në...

Vendim i fundit/Ministrja e Arsimit zbulon kur do rifillojë shkolla

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka zbuluar datën se kur do të nisë shkolla pas pushimeve të festave të fundvitit. Pas përfundimit të pushimeve...

“Të rinjtë në protestë kanë nevojë për psikolog”, Kushi: Po shpifet ndaj meje

Më herët, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka shprehur shqetësimin lidhur me atë që ajo e cilëson si përdorimin e minorenëve për aktet e...

Protestat, Kushi: Fëmijët nuk mund të dalin kundra qeverisë

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi u shpreh se ajo që e ka shqetësuar më shumë është nxitja dhe përdorimi i minorenëve për akte dhune. Kushi...

Protesta/Lëvizja për Universitetin kërkon dorëheqjen e Ministres së Arsimit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka deklaruar në një intervistë se nxënësit të cilët morën pjesë në protestën zhvilluar për vrasjen e Klodian Rashës,...

‘Pushimet dimërore do zgjasin’, ministrja zbulon datat e rikthimit në shkollë

Ndryshe nga vitet e shkuara, situata me pandeminë ka ndryshuar rrjedhën e jetës. Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ndonëse nuk ka dhënë një datë...

Manastirliu: Nis vaksinimi kundër gripit sezonal tek arsimtarët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e shoqëruar nga ministrja e Arsimit Evis Kushi, kanë ndjekur nga afër procesin e vaksinimit ndaj gripit për mësuesit...

Mësimi online, Kushi: Klasa 1-5 dhe maturat do të vazhdojnë në shkolla

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka shpjeguar se si do të vazhdojë mësimi në shkollat shqiptare në situatën e pandemisë. Në një lidhje në emisionin...

Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...