E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

europa nostra

“Europa Nostra” për Teatrin: Le të shënojë kjo ngjarje fillimin e një zgjimi

Organizata “Europa Nostra” i ka dërguar ditën e sotme një letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Në ditën e Bajramit, si një mbështetëse e kauzës...

“Hetim ndërkombëtar mbi shembjen e teatrit”/Meta video-konferencë me përfaqësues të “Europa Nostra”

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një videokonferencë me përfaqësuesit e “Europa Nostra”. Në takimin online ishin prezentë zv/presidenti ekzekutiv, Guy Clausse, sekretarja e...

Shembja e Teatrit/ “Europa Nostra” letër Ministres së Kulturës në BE

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, “Europa Nostra” ka reaguar në mënyrë konstante. Fillimisht shprehu keqardhjen për prishjen e godinës, e më pas përkrahu protestat e...

Shembja e Teatrit Kombëtar/ Një tjetër reagim vjen nga “Europa Nostra”

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar ditën e djeshme, një reagim i menjëhershëm erdhi nga “Europa Nostra”. “Ditë e trishtë për trashëgiminë kulturore në Shqipëri dhe...

“Europa Nostra” letër Metës, Ramës e Veliajt

Lëvizja për Mbrojtjen e trashëgimisë kulturore, “Europa Nostra” i ka dërguar ditën e sotme një letër Presidentit Ilir Meta, kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut...

Teatri Kombëtar përfshihet në listën e 14 veprave më të rrezikuara në Evropë

Organizata Europa Nostra e ka përfshirë Teatrin Kombëtar shqiptar në listën e 14 vendeve që janë më të rrezikuara gjatë vitit 2020. Europa Nostra zhvilloi...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT