E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

edi ram

Zgjati mbi 100 minuta, përfundon takimi Rama-Kostelancik

Përfundon takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe drejtorit ri për Europën Qendrore e Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit, David Kostelancik. Takimi mësohet të ketë...

Aksioni kundër informalitetit/ Mbyllet hoteli në kulm të sezonit, Rama: Zero tolerancë!

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar përmes një postimi në Facebook, se është mbyllur një hotel për shkak se nuk ka dhënë kuponin tatimor. Kjo masë...

“Solli vetëm varfërim”, Basha: Ta ndalim projektin e zi të Ramës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, sjell në vëmendje mashtrimin e Edi Ramës përmes premtimeve të pambajtura. Në takimin e tij në Tepelenë, Basha tha se...

“Lejen e ka dhënë Rama”, PD i kundërpërgjigjet Veliajt për ndërtesën te stadiumi

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, nisi aksioni për prishjen e ndërtesës ngjitur me stadiumin, të cilën Veliaj e cilësoi si “Çibanin...

Manjani thirrje politikanëve: Toleroni, që të mos ketë përplasje mes popullit

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani duke pasur parasysh situatën e tensionuar politike në vend, i bën thirrje politikës për tolerancë. Në postimin e tij në...

Rama ironizon Berishën: Jam në shtëpinë e atij, që e shkatërroi Valbonën

Kryesocialisti Edi Rama ironizon ish-kryeministrin Berisha gjatë takimit të tij elektoral në Tropojë. Në fjalën e tij të mbajtur, Rama u shpreh se nuk do...

“Kriminelët duhet të jenë në burg”/ Basha: Në 30 qershor, nis fundi i regjimit të Ramës

Kryedemokrati, Lulzim Basha gjatë konferencës të mbajtur për mediat dha një mesazh të prerë duke cilësuar se opozita ka 2 kushte të panegociushme që...

Rama: Dako ka lënë gjurmë, Durrësi do ta kujtojë gjithmonë

Kryeministri Edi Rama flet për Vangjush Dakon gjatë takimit të tij elektoral në Durrës. Kreu i Kuvendit u shpreh se Durrësi është ai që është...

Të fundit

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...