E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

e jashtëzakonshme

COVID-19/ Kosova shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Për shkak të koronavirusit, Qeveria e Kosovës ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme emergjente për shëndetin publik. Raportohet se vendimi i mësipërm është marrë pas propozimit...

Historia e jashtëzakonshme e agjentit që solli rrënimin e “El Chapo-s”

Agjenti special Ray Donovan ka nisur një studim të hollësishëm para shtatë vitesh për bosin e drogës Joaquín 'El Chapo' Guzmán. Dhe që prej...

Magjistratura/BE-ja: Seancë e jashtëzakonshme, ose me përparësi në shtator

Delegacioni i BE-së në Shqipëri ka reaguar në lidhje me ngërçin që është krijuar me shkollën e Magjistraturës. BE bën thirrje politikë shqiptare për tejkalimin...

E jashtëzakonshme/ Tre shqiptarë ngritën peshë publikun e Lisbonës

U mbajt mbrëmjen e djeshme nata e parë gjysmëfinale e "Eurovision" ku performuan dy këngëtarët shqiptarë Eugent Bushpepa që përfaqëson Shqipërinë dhe Eleni Foureira...

Kosovë, seanca e jashtëzakonshme për rastin e 6 shtetasve turq

Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës me mbështetjen e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes dhe GDP filloi procedurat për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme...

Sot seanca e tretë e jashtëzakonshme, a do të votohet Demarkacioni?

Në Kuvendin e Kosovës do të mbahet sot seanca e jashtëzakonshme, me rend dite shqyrtimin e Projektligjit nr.06/L-060 për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin...

Opozita mban seancën e jashtëzakonshme, Haradinaj dhe ministrat largohen nga seanca

Me disa javë vonesë, Kuvendi i Kosovës ka vazhduar seancën e jashtëzakonshme me të vetmen pikë në rendin e ditës, përkatësisht debatin e thirrur nga opozita...

Opozita kosovare: Më 11 shtator të mblidhet seancë e jashtëzakonshme për programin qeverisës

Lëvizja Vetëvendosje , LDK-ja dhe Alternativa , kanë mbledh nënshkrimet me kërkesë që të hënën të mbahet seancë e jashtëzakonshme. Në këtë seancë opozita...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...