E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

drone

Dronë, kamera termike: Ja mjetet që përdor Evropa kundër emigrantëve

''Il Post” Mbyllja progresive dhe militarizimi i kufijve të Evropës Lindore, që nisi që në vitin 2015, kur për shkak të fluksit të rreth 1...

Silikoni, pëllumbat e nëndetëset, mënyrat e trafikimit të drogës

Trafiku i drogës, ka qenë gjithnjë një aktivitet i rrezikshëm. Shumë njerëz e ndërmarrin në sy këtë rrezik, me shpresën se do të fitojnë...

Policia “shtrëngon” rripin, nis monitorimin me 32 dronë nga toka e ajri (VIDEO)

Për të parandaluar kultivimin e kanabisit, Policia e Shtetit njofton se ka intesifikuar kontrollet e territorit nga toka dhe ajri. Plot 123 grupe kontrolli...

Zbarkojnë dhjetëra efektivë/ Operacion nga ajri e toka, çfarë filmuan dronët e policisë (VIDEO)

Nga ana e policisë, vijon kontrolli për parandalimin e kultivimit të lëndëve narkotike. Kontrollet janë ushtruar nga toka dhe nga ajri me dronë, për...

Forcohen kontrollet për shkelësit e karantinës, policia bën gati dronët

Gjatë këtyre javëve që Shqipëria është e izoluar, është vënë re në masë të madhe se qytetarët nuk duan t’iu binden urdhrave të policisë....

Koronavirusi/ Kina përdor dronet për të identifikuar të infektuarit

Koronavirusi vdekjeprurës vijon të përhapet me një shpejtësi të frikshme, teksa deri më tani janë regjistruar 566 viktima dhe mbi 28 mijë të infektuar....

CIA/Numri i viktimave civilë me dronë do të mbahet sekret

CIA nuk do të jetë më e detyruar në të ardhmen të bëjë publike numrin e civilëve viktima të sulmeve me dronë. Donald Trump...

SHBA, festa e 4 korrikut do të monitorohet nga dronet e policisë

Policia amerikane ka vendosur të marrë masa të forta sigurie për festimet në Ditën e Pavarësisë së SHBA-ve. Monitorimi me drone, i turmave që...

Të fundit

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...

Ankimimet në KQZ / PD dhe LSI kërkojnë përsëritje zgjedhjesh. Ja qarqet

Përfaqësues ligjorë të Partisë Demokratike kanë ankimuar në KQZ sot ankesat e tyre lidhur me zgjedhjet e 25 prillit. Dosje voluminoze për një numër...

Portieri / Le Havre e refuzoi vetëm pas një viti, ai luan finalen e Championsit

E tija është një histori e pabesueshme, plot dështime, sakrifica ... arritje Në moshën 14 vjeçare, Le Havre e refuzoi vetëm pas një viti: kështu...

Vdekja e tri familjarëve nga Gjilani, ja çfarë deklarojnë “Manza” dhe QSUT

Drejtori i  Spitalit të Manzës, Dr Anesti Konduri, në një reagim për mediat lidhur me vdekjen e tre anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani...