E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

Dritan Abazoviç

Zbulohen përgjimet, si po planifikohej vrasja e Dritan Abazoviqit

Dritan Abazoviq është ruajtur nga forcat speciale që prej ditës së djeshme, dhe kjo është bërë pas kërcënimeve që ai ka pranuar. Policia zbuloi se...

Abazoviç: Nuk jemi qeveri pro-ruse, duam integrimin evropian

Zëvendës-kryeministri i Malit të Zi, shqiptari Dritan Abazoviç ka hedhur poshtë akuzat se qeveria e tij është pro-ruse. Para Komitetit për Punët e Jashtme të...

Foto/ Qeveria modeste e Malit të Zi, kryeministri i ri me taksi në punë

Kabineti qeveritar i Malit të Zi, është mbledhur sot zyrtarisht për herë të parë pas miratimit nga parlamenti. Ajo çfarë ka rënë në sy, ka...

Votëbesohet qeveria në Mal të Zi, shqiptari merr postin e zv.kryeministrit

Votëbesohet në Parlament qeveria e re e Malit të Zi. Parlamenti malazez me 41 vota pro, 28 kundër dhe 1 abstenim i dha “Ok”-in...

Dritan Abazoviç: Do integrojmë në administratë shqiptarët e Malit të Zi, luftë korrupsionit

Dritan Abazoviç, kryetar i grupimit politik “Ura”, shqiptari ulqinak, vlerësohet si politikani që mban në duar fatin e qeverisë së ardhshme të Malit të...

Dritan Abazoviç: Nuk ka arsye për shqetësim në rajon

DW: Zoti Abazoviç, si e shihni rezultatin e zgjedhjeve në Mal të Zi? A është kjo fitore e demokracisë, apo kthim djathtas, në drejtim...

Të fundit

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...

Veprim i ngutshëm, por dinakëri taktike

Nga Mentor Nazarko, /panorama.al/ Nisja e procedurave nga ana e PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta, ngjan sa relativisht e ngutshme, po aq dhe e...

Revista prestigjoze ‘Panenka’ shkrim për Demollarin: “Platinia i proletariatit”

Marrë nga Panorama Sport Tirana është e paralizuar. Është ora 3 e pasdites e datës 3 dhjetor 1986 dhe nuk ka mbetur as edhe një...

Qëndroni të izoluar edhe pas vaksinimit? Ja nga çfarë sindrome jeni prekur

A e keni menduar se rikthimi tek “jeta e dikurshme”, do të ishte një proces po kaq i natyrshëm sa edhe hapja e një...

Gjermani: Miratohen lehtësimet për të vaksinuarit dhe shëruarit nga Covid-19

Lehtësimi i masave për personat e vaksinuar dhe të shëruar nga virusi Corona tani nuk ka më asnjë pengesë. Pas Bundestagut dritën jeshile e...