E enjte, 2 Korrik, 2020
33 C
Tirana

Etiketa

drejtesia

Drejtësia politike, e mundi politikën me drejtësinë

Nga Mero Baze Debati mbi anulimin e takimit Kosovë- Serbi në Shtëpinë e Bardhë, ka devijuar tek fakti i përdorimit të Gjykatës Speciale për qëllime...

16 vjeç djali dhe 13 vjeç vajza, prindër të një fëmije/ E mitura: Më nxirrni burrin nga burgu

Këtë të martë në “Stop” trajtohet rasti skandaloz i sjelljes së strukturave të shtetit dhe drejtësisë, që çuan në thellimin e një traume sociale....

SPAK vepron ‘me dorë të hekurt’, nis hetimet për 10 ‘kokat e mëdha’ të drejtësisë

SPAK ka nisur hetimet për 20 ish- gjyqtarë dhe ish-prokuror pranë gjykatave të ndryshme të vendit. Hetimet kanë nisur pasi shtetasi Fran Dashi ka...

“Mos ndalni punën”/Xhafaj: Koronavirusi nuk mund të bllokojë formimin e Drejtësisë së Re

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka falënderuar një pjesë të njerëzve të drejtësisë, të cilët sipas tij janë solidarizuar për të dhuruar një pjesë...

Drejtësia e papërgatitur ndaj pedofilisë: Fëmijët në rrezik! 98 pedofilë sërish të lirë

Nga Elvin Luku Të paktën 98 persona të cilët kanë kryer krime seksuale me të miturit kanë rifituar lirinë, por asnjë prej tyre nuk është...

Prokurori i Përgjithshëm e pohon: Drejtësia ka mungesa në burime njerëzore

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela është shprehur se organet e drejtësisë po përballen me mungesa të theksuara në burime njerëzore. Në fjalën e tij në...

Emrat/ Gara për kreun e “FBI-së shqiptare”, përzgjidhen 4 nga 8 kandidatët

Përzgjidhen 4 nga 8 kandidatë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Tashmë është ngushtuar gara për kreun e Byrosë Kombëtare mes katër kandidatëve....

Ngushtohet laku/ Ja 10 ish-ministrat e PD, PS dhe LSI që rrezikojnë të rihetohen

Ngushtohet laku për të korruptuarit. Ndryshe nga sa ndodh në pjesën dërrmuese të vendeve demokratike, në Shqipëri politika shihet si mjet pasurimi. Të gjithë...

Guidë për hajdutët e politikës: si të fshihni paratë nga drejtësia amerikane 

Pra ju keni vjedhur një miliard dollarë. Kjo ishte pjesa e lehtë. Vendi, president i të cilit jeni, mund të jetë i varfër, gjë...

Ilir Beqja, i kallëzuari i parë në SPAK

Vetëm 4 ditë pas nisjes së punës nga SPAK, “Nisma Thurje” ka dorëzuar një padi kundër ish- ministrit të Mjekësisë Ilir Beqja, me pretendimin...

Të fundit

Rekord viktimash në Maqedoninë e Veriut, shqyrtohet mbyllja e kufijve

Maqedonia e Veriut ka shënuar rekord viktimash nga koronavirusi. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se në 24 orët e fundit, 15 persona kanë ndërruar jetë...

“Policia mban të fshehtë ngjarjen në Elbasan”, Berisha: Ja çfarë po ndodh me bandat

Nuk janë të paktat rastet, ku Berisha raporton se policia fsheh ngjarje kriminale. Qytetari digjital e njofton ish-kryeministrin Berisha, se bandat në Elbasan ushtrojnë terror...

749 të arrestuar, finalizohet operacioni i madh në Britani

Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) në Britani bëri me dije se një sistem i fshehtë komunikimi i përdorur nga kriminelët për të tregtuar drogë...

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...

Gjysmëfinalja e Kupës së Shqipërisë, formacionet zyrtare të Bylis-Tirana

Sot në orën 17:45, starton gjysmëfinalja e parë e Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës, që do të luhet në Ballsh. Dy trajnerët, Dovedan...