E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Denis Dyrnjaja

Afganistani i destinuar të jetë peng i errësirës mendore e shpirtërore

Nga: Denis Dyrnjaja Errësira nuk është larg nesh edhe pse duket me mijëra kilometra larg. Errësira është në mendjet njerëzore, dhe kur këto mendje bëhen...

Bregoviçi, pseudopatriotët dhe hipokrizia në mes

Nga: Denis Dyrnjaja Ky rasti i Bregoviçit dhe një vale reagimi i disa prej personazheve publikë në rrjetet sociale na tregoi qartë sesa sipërfaqësorë dhe...

Dhjetorët e gënjeshtërt

Nga: Denis Dyrnjaja A e dini pse në këtë vend nuk ka reaksion publik?! Sepse politika ka kapur dhe manipulon rininë, ose rinia është vetkapur...

Të (pa) prekshmit

Nga: Denis Dyrnjaja Ditët e fundit një gazetar investigoi dhe zbuloi se Presidenti i Republikës ka shkelur të paktën në më shumë se një herë...

Kohë për ndërgjegjësim

Nga: Denis Dyrnjaja Ne jemi populli më politikdashës dhe më i angazhuar në ndjekje të politikës. Vetëm se ka një problem të vogël se ne...

Mos ma fëlliq fytyrën

Nga: Denis Dyrnjaja Kjo makinë, një Audi RS8 me një vlerë mbi 200 mijë euro ka qenë e parkuar dhe raportohet se është djegur në...

Kur kthen kokën pas

Nga: Denis Dyrnjaja Të hënën vendi thuajse hapet në masën 70% nga izolimi. Kjo do të thotë se situata e alarmit epidemik masiv ka kaluar,...

Rama me “liri daljet” vetëm për gratë po sjell stereotipin e burrit shqiptar dembel

Nga Denis Dyrnjaja Pse çuditeni?! Qeveria vendosi që të dielën të dalin në “ajrim” nënat dhe fëmijët. Në fakt kur sheh fashon e njerëzve që lejohet...

Koronavirusi na ka futur në “paraburgim”

Nga: Denis Dyrnjaja Të gjithëve na ka rastisur të kemi dëgjuar për kufizimin e lirisë në terma gjyqësorë, si masa sigurie që lidhen me rrezikshmërinë...

Gruaja

Nga: Denis Dyrnjaja Gruaja! Në një reagim spontan ndjesor që buronte nga ndjesia si djali i një nëne, burri i një gruaje e babai i një...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...