E martë, 29 Shtator, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

Bruksel

Përfundon takimi në Bruksel, Kosova dhe Serbia qendrime të kundërta për pretendimet financiare

Sot në Bruksel u mbajt takimi i radhës i delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në nivel të ekspetëve. Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialog me...

Kosova dhe Serbia me përafrim qëndrimesh në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, thanë të kenë shënuar përparim në raundin e ri të bisedimeve në Bruksel,...

Kosova dhe Serbia diskutojnë të enjten në Bruksel për çështje ekonomike

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti tha të mërkurën se në takimin e së enjtes në Bruksel ndërmjet grupeve teknike të Kosovës dhe Serbisë do...

Vuçiç: Në Bruksel do të kërkojmë ndërprerje urgjente të punimeve pranë Deçanit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, njoftoi se Beogradi do të kërkojë "pezullim urgjent dhe të përhershëm të punimeve të ndërtimit në zonën e mbrojtur...

Haradinaj i tërheq vërejtje Hotit: Ke ulur nivelin e dialogut

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shprehet i pakënaqur ndaj Avdullah Hotit lidhur me dialogun që po zhvillohet në Bruksel. Në një intervistë për RTV21, Haradinaj...

Vuçiç tregon kur do jetë takimi i radhës me Hotin, ja çfarë pritet t’i kërkojë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka pohuar se takimi i radhës me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, në Bruksel do të mbahet më 7 shtator. Lideri...

Hoti: Po them të vërtetën, s’ka asgjë prapa perdeve në dialog

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë edhe një herë para deputetëve se ajo çfarë ka thënë për dialogun, është vetëm e vërteta dhe...

Hoti ka udhëtuar dje për në Bruksel, e zbulon shefi i EULEX-it

Kryeministri Avdullah Hoti ka udhëtuar ditën e djeshme në Bruksel, me rastin e fillimit të dialogut me Serbinë. Lidhur me këtë nuk ka pasur ende...

BE nis bisedimet me Kosovën e Serbinë më 12 korrik

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, njofton se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Sipas tij,...

Kryeministrja serbe lëshon deklaratën e fortë: S’jemi tërhequr ndaj Kosovës

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se nuk ka informacione se vendi i saj ka ndaluar fushatën e tërheqjeve të njohjeve të Kosovës. Të enjten,...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...