E shtunë, 30 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

bandave

Erdhi shtatori/Do të kemi revolucion demokratik apo luftë midis bandave? (Video)

Gjatë gjithë muajit gusht, drejtuesit e opozitës, dhe sidomos Lulzim Basha dhe Sali Berisha, i kanë bërë thirrje popullit të ngrihet në revoltë, dhe...

“Merruani paratë bandave dhe jepuani njerëzve në nevojë”

Me sa duket shteti në kohët e sotme duhet të ndjek pak a shumë moton e “Robin Hood”, vetëm se duhet të goditen ata...

Lufta për armë e bandave, Shqipëria po mbyt Suedinë me municione

 Vetëm një pjesë e të gjithë personave që kalojnë kufirin me Suedinë kontrollohen, prandaj ka një trafikim masiv të armëve nga Ballkani në Suedi....

Plagoset me armë zjarri 22-vjeçari në Elbasan. Përplasje mes bandave?

Mbrëmjen e sotme është plagosur një person me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘5 maji’ në qytetin e Elbasanit. I plagosur ka...

Basha: Fino i dërguari i “bandave” për të kapur FSHF-në

Kryetari i opozitës, Lulëzim Basha është rikthyer të flasë për zgjedhjet në FSHF dhe për kandidimin e Bashkim Finos. Ai e quan këtë si...

“Dosja Tahiri”, peng i shantazheve të ndërsjella mes bandave politike

Nëse drejtësia do të ishte realisht e barabartë për të gjithë, sikurse predikohet në parim, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të ndodhej me...

Kodheli mburojë e bandave të drogës/Zbulohen dokumentet, si u fikën radarët e ushtrisë

Çështja e mosfunksionimit të radarëve në det, është njëri nga debatet që ka mbërthyer qeverinë dhe opozitën. Të shumta kanë qenë raste e denoncuara...

“Për një grusht bëhesh kriminel”, jeta brenda bandave të të rinjve shqiptarë në Itali

Ticino  po kthehet gjithnjë e më shumë në një fushëbeteje mes bandave rivale. Kjo ndodh pasi persona të së njëjës kombësi po krijojnë grupet...

Përplasja mes policisë dhe bandave, dalin dëshmitë e para të dosjes së Elbasanit     

Pas përplasjes midis policisë dhe një bande të strukturuar kriminale, kanë filluar të dalin në dritë rrethanat e para të ngjarjes. Në informacionin përcjellë...

Të fundit

Lëvizja e mjeteve edhe të dielën, Policia e Shtetit jep njoftimin e fundit

Policia e Shtetit, pas deklarata kontradiktore nëse do të lejohen të lëvizin mjetet të dielën apo jo, duket se ka marrë vendimin final. Pas konfuzionit...

“Asnjë lëshim”, përfaqësuesi i opozitës jep sinjalet para mbledhjes së Këshillit Politik

Teksa pritet që për pak orë të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i LSI në këtë tryezë, Petrit Vasili, ka dhënë mesazhe...

Pjesë e organizatës kriminale, kapet 29-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Nga ana e policisë është kapur një 29-vjeçar, me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Shtetasi me inicialet V. Gj., 29 vjeç, banues në Spathar, Vau...

E diela me apo pa makina? Policia e Shtetit dhe Rama japin versione të ndryshme

Kryeministri Rama dhe Policia e Shtetit kanë një përplasje lidhur me vendimet që kanë ndërmarrë, referuar masave ndaj pandemisë. Policia bie ndesh me atë çfarë...

“Brenda 5 qershorit i hedhim në llogari”/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama ka bërë me dije se pas 5 qershorit, punonjësve do t’u hidhen në llogari pagat e luftës edhe për ata që nuk...
WhatsApp KONTAKTO TT