E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

Azem Hajdari

E rëndë në Durrës/Burri ekzekuton gruan e tij brenda një byrektoreje

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në Durrës. Bëhet me dije se një grua është vrarë me thikë nga...

“Ishte paralajmëruar me jetë”, takimi i fshehtë mes Haklajt dhe Hajdarit

Lufta që kishte nisur mes dy fiseve të njohura në Tropojë kishte ekspozuar në konflikt edhe deputetin demokrat Azem Hajdari. Haklajt dyshonin se ai...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Zylfije Haklaj tregon detaje tronditëse

Në 12 Shtator, në Tiranë do të mbërrinte Fatmir Haklaj. Ai shoqërohej nga Shefi i Rendit Jaho Mulosmani, shefi i qarkullimit Ismet Haxhia dhe...

Si u implikua Jaho Mulosmani në ekzekutimin e Azem Hajdarit

Pas ngjarjes ku mbeti i vrarë Azem Hajdari, Haklaj me Mulosmanin udhëtojnë drejt Tropojës përgjatë gjithë natës. Sipas vendimit final të gjykatës, edhe Jaho...

Kërcënohet me jetë Izet Haxhia

Izet Haxhia, i cili ndodhet tek burgu burgu 302 në Tiranë, i akuzuar për vrasjen e Azem Hajdarit, raportohet se është kërcënuar me jetë. Thuhet...

“Dosjet që ‘varrosin’ Berishën”/ Çfarë di Izeti për ekzekutimin e Azemit

Në ç’fazë është procesi i ish-truprojës së Sali Berishës dhe cilat janë dosjet më të nxehta që janë në SPAK dhe që e rrezikojnë...

“Doja të ndiqja hapat e tim eti”/ Rudina Hajdari rrëfen pse ‘braktisi’ SHBA-në

Deputetja Rudina Hajdari ka rrëfyer për revistën ‘Class’, disa të pathëna nga jeta e saj private. Teksa është pyetur se pse vendosi ta ‘braktisë’...

“Detaje të pathëna”/ Gazetari zbulon fjalët e Azem Hajdarit pas plagosjes

Ish gazetari i BBC, Ilir Kadia një nga momentet më të vështira të historisë politike shqiptare, atë të plagosjes së deputetit demokrat Azem Hajdari. Detaje...

Rudina Hajdari paralajmëron ndryshimin e madh në Shqipëri

Në datën 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, banorë të qytetit “Studenti”, u bënë iniciatorë e protagonistë të...

“Deponime kundër Berishës”/ Izet Haxhia “bllokohet” prej orësh në Krimet e Rënda

Ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia, i cili akuzohet për vrasjen e ish-deputetit demokrat Azem Hajdari do të qëndrojë në Prokurorinë e Krimeve të...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT