E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Artur Ajazi

Po ikin kollozët

Nga: Artur Ajazi Po ikin një e nga një, kollozët e artit skenik, po ikin, ata që ngritën nga themelet dhe zhvilluan në Shqipëri, teatrin,...

Ku ndryshon marsi 1997, me marsin e 2020

Nga: Artur Ajazi Gjithmonë kur vjen muaji mars, politika e vjetëruar “ngatërron” pa dashje numrat e viteve. I kujtohet 1997, i kujtohet vetshkatërrimi i shtetit,...

Vit i ri, qemane e vjetër

Nga: Artur Ajazi Askujt nuk i shkon më mirë se Lulzim Bashës, ajo shprehja e Shqipërisë së Mesme, “dem, dem, po me i ven” apo...

Një president si Meta, që flet për “vagabondë”

Nga: Artur Ajazi I ftuar në një portal televiziv, kreu në detyrë i shtetit Ilir Meta, ka folur “ashpër” lidhur me situatën politike, dhe nuk...

Një vit pa opozitë

Nga: Artur Ajazi Po mbyllet një vit pa opozitën, po mbyllet një vit pa mendimin ndryshe në rrugë institucionale, po mbyllet një vit pa argumentin...

Për “patriotizmin” e Lulzimit dhe të tjerëve

Nga: Artur Ajazi Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar me nota “patriotizmi” pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama në Samitin e Shengenit Ballkanit....

Çdo gojëpërdalë, nuk mund të jetë gazetar

Nga: Artur Ajazi Pas vitit 1992, në Shqipëri mund të bëheshe edhe pse pa arsimin e duhur, fare lehtë gazetar. Ishte ushtar i “partisë” dhe...

Përse gjyqi ndaj Salianjit e Babales nuk është politik

Nga: Artur Ajazi Ende pa u tharë boja e pretencës së prokurorit mbi çështjen “Babale” nga ku është kërkuar nga organi akuzës burg për ish-deputetin...

Shumica ndërton, pakica zhurmon, kjo po ndodh në Shqipëri

Nga: Artur Ajazi Ajo çka po ndodh prej 6 vitesh në këtë vend, natyrisht nuk ka vend shumë për komente dhe “opinione” të atyre që...

Oj PD-ja, pika-pika

Nga: Artur Ajazi E ndërsa qeveria dhe partnerët ndërkombëtarë janë non-stop 24 orë në këmbë, në lëvizje, në vendet ku po kryhet procesi transparent i...

Të fundit

Gjobiten 36 drejtues biçikletash, publikohen pamjet nga aksioni i policisë

Policia e Tiranës bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 36 drejtues biçikletash. Sipas policisë, janë ndëshkuar ata...

Harta e të ardhurave në Shqipëri, qyteti më i pasur dhe më i varfër

Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i...

Reforma në Drejtësi/ Shehi: Deklaratat e Yuri Kim në adresë të Ramës

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi ka komentuar deklaratat e ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim për reformën në drejtësi. Në një intervistë për News24, Shehi tha...

Kursi i këmbimit/ Paundi fiton 1 pikë brenda natës

Monedha evropiane është forcuar në krahasim me një ditë më parë duke u blerë sot me 123.6 lekë dhe duke u shitur me 124.3 lekë, sipas kursit...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...
WhatsApp KONTAKTO TT