E diel, 22 Maj, 2022
15.5 C
Tirana

Etiketa

Ambasada e SHBA

“Gëzim dhe paqe”, Ambasada e SHBA-së uron Krishtlindjen

Ambasada e SHBA në Tiranë ka pëcjellë një urim për të gjithë shqiptarët, për festën e Krishtlindjes me një kartolinë speciale. Nëpërmjet një postimi në...

Ngjarja në Elbasan, reagon ambasada e SHBA-ve: Tregoni vetëpërmbajtje

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tone, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë në Elbasan, ku një person mbeti...

Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm për Lotarinë Amerikane

Ambasada Amerikane, u ka rikujtuar qytetarëve shqiptarë të vetmen faqe zyrtare për të aplikuar në Lotarinë Amerikane. Ambasada apelon ndaj shqiptarëve, që të kenë...

Ambasada e SHBA në Turqi paralajmëron amerikanët për kërcënime terroriste

Misioni diplomatik amerikan në Turqi paralajmëron shtetasit e saj për sulme të mundshme terroriste. Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara në Turqi kanë paralajmëruar shtetasit amerikanë...

Përzgjedhja e kandidatëve të BKH, SHBA: Jo të gjithë ia dolën por i domosdoshëm

Ambasada Amerikane në vendin tonë, ka reaguar në lidhje me përzgjedhjen e kandidatëve të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Ambasada ka përshëndetur kandidatët që kanë kaluar...

SHBA: Vettingu të vazhdojë me profesionalizëm, do monitorojmë procesin

SHBA-të përsërisin thirrjen e tyre që procesi i vettingut në vend të vazhdojë me profesionalizëm dhe përkushtim. Me dy vende në bordin e Operacionit Ndërkombëtar...

SHBA: Trajtoni korrupsionin në burgje, ndihmojnë rrjetet kriminale të funksionojnë edhe jashtë

Ambasada e SHBA në Tiranë i ka dhuruar drejtorit të burgjeve, Agim Ismaili, kompjutera dhe projektorë, duke e nxitur të vijojë përpara reformat në...

Regjistrimet për lotarinë amerikane, ambasada jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e SHBA-ve në vendin tonë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të aplikojnë për lotarinë amerikane. Në rrjetin...

Lotaria Amerikane/ Në 14 shtator rinisin aplikimet, ja kur është afati i fundit

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka lajmëruar qytetarët se më 14 shtator rinisin aplikimet për Lotarinë Amerikane. Njoftimi është bërë nga Ambasada Amerikane në Tiranë,...

SHBA tjetër ndihmë Shqipërisë për të luftuar koronavirusin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë një shtesë për të ndihmuar Shqipërinë në luftën kundër pandemisë. Përmes një postimi në Facebook, Ambasada e SHBA...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...