E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

Alfred Peza

Një opozitë pa program, që i ka humbur busulla

Nga: Alfred Peza Opozita jonë ka rënë në kurthin që Edi Rama dhe mazhoranca i ngritën me aq kujdes, sa edhe po të duan tani...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Beteja e humbur e Lulzim Bashës me kauzën e varfërisë

Nga: Alfred Peza Nëse historia e demokracive te vjetra e të reja, ka patur ndonjëherë ndonjëherë një rast tipik kur një lider politik e ka...

Shqiptarët “me zor po presin” sa të bëhet Basha, kryeministër

Nga: Alfred Peza Ka një qasje sa delirante, naïve e shejtanbudallaqe në dukje, aq edhe qesharake, mitomane e jashtë realitetit, në diskursin publik të Lulzim...

Ku ndryshon 14 shkurti i Kosovës, me 25 prillin e Shqipërisë

Nga: Alfred Peza Dy shtetet shqiptare në Ballkan, si kurrë më parë janë në të njëjtën kohë, në fushatë elektorale për zgjedhjet e reja parlamentare....

Dita NJË e vaksinimit dhe dita ZERO e maskës opozitare

Nga: Alfred Peza Ka një përkim fatal datash ndonjëherë në historinë e Shqipërisë dhe shqiptarëve, që të lënë pa fjalë, a thua se dora e...

“Keni parë, s’keni parë…”, në versionin e përmbysur opozitar

Nga: Alfred Peza Është shumë familjare për shqiptarët balada e Kostandinit e Doruntinës, ku sipas legjendës ai e bindi nënën që ta martonte motrën shumë...

Fundi i ndikimit të modelit Trump tek liderët politikë shqiptarë

Nga: Alfred Peza Modeli i Presidentit në ikje të SHBA Donald Trump, i ushqeu shumë politikanëve të botës së lirë iluzionin, se në epokën e...

Një “armik” i ri shqiptar mes Ankarasë dhe Athinës

Nga: Alfred Peza Ata që kërkonin ti mbushnin mendjen vetes se kishin të drejtë në skepticizmin e tyre që Edi Rama nuk mund të bëhej...

Për “diktaturën e re” të asgjesimit të kundërshtarit politik

Nga: Alfred Peza Kishte kohë që po përvijohej derisa tani në prag të zgjedhjeve të 25 prillit, mund të thuhet me plot gojën se është...

Të fundit

75 mln euro humbje/ Skuadra italiane heq dorë nga ndërtimi i stadiumit të ri

Gjatë mbylljes së bilancit për vitin 2020, bordi i drejtorëve të Romës njoftoi se ata nuk do të shkojnë më përpara me projektin për...

Meta: Kush prek votën dhe provokon sovranin, do të marrë përgjigjen e merituar

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim pune me përfaqësues të Shoqatës “Durrësi Autokton”. Kreu i Shtetit u njoh me përpjekjet e kësaj...

Sfidat e mëdha që ka përpara qeveria e Albin Kurtit

Nga: Bruna Celic “Center for European Policy Analysis” Që kur Kosova shpalli pavarësinë e saj nga Serbia në vitin 2008, ajo ka mbajtur 6 palë...

Tenderi i ushqimeve, SPAK merr të pandehur 3 zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka marrë të pandehur tre anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave pranë Ministrisë së Mbrojtjes,...

Trump le të hapur mundësinë e rikandidimit në 2024-ën

Ish-Presidenti i SHBA Donald Trump u shfaq të dielën si republikani dominues i vendit, me përpjekjen që partia të fitojë përsëri kontrollin e Kongresit...