E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

Alfred Peza

Java kur marrin fund enigmat për garën e 25 prillit

Nga: Alfred Peza Shtatori që po lemë pas shënoi fillimin e sezonit të ri politik, rikthimin e jetës normale parlamentare dhe rindezjen e motorave, për...

Ku ndahen Lulzim Basha dhe Ilir Meta për 25 prillin

Nga: Alfred Peza Është gjithnjë e më e qartë se ka një vijë sjellje shumë të ndryshme të Ilir Metës, nga ajo e Lulzim Bashës,...

Pse Lulzim Basha është dakord me PS për listat e hapura

Nga Alfred Peza Propozimet për hapjen e listave të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 2021, sipas modelit të ofruar nga PS, janë të njohura...

Nuk ua kanë fajin listat e hapura, por koalicionet e mbyllura

Nga Alfred Peza Nëse hapja e listave të kandidatëve për deputetë do të ishte vërtetë shqetësimi real i opozitës së rrugës, në përpjestim me zhurmën...

Pse zgjedhjet e 2021, nuk mund të jenë si të 2019

Nga: Alfred Peza Nuk është çështja thjeshtë se ato të 30 qershorit ishin zgjedhjet e përgjithshme lokale, ndërsa ato të 25 prillit, janë zgjedhjet e...

Për ata që duan të bëhen të famshëm deri më 25 prill

Nga Alfred Peza A doni që të bëheni shpejt e shpejt këto muaj deri më 25 prill 2021, ai që keni ëndërruar gjithmonë, por kurrë...

Çfarë fshihet pas ultimatumit të fundit të Ilir Metës

Nga: Alfred Peza Me futjen në lojë të Presidentit të Republikës, për çështjet e diksutimeve në tryezën e Këshillit Politik, u kuptua se opozita e...

Pse fushata e zgjedhjeve të 2021 do të jetë ndryshe

Nga: Alfred Peza  Fushata elektorale për zgjedhjet e reja parlamentare të 2021, i ka ndezur motorrët e saj në Shqipëri, përmes një risie. Ajo ka...

Dikush ti thotë opozitës se kërcënimet nuk janë alternativë

Nga: Alfred Peza Opozita jonë e rrugës është e vetmja në botën demokratike, që nuk i ofron qytetarëve për zgjedhjet parlamentare; një program, kauzë, alternativë...

Kujt i intereson tallja mediatike në emër të Presidentit të Republikës

Nga: Alfred Peza Zhurma e ndezjes së motorëve të makinës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit 2021, ka filluar që të ndihet më së pari,...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...