E shtunë, 22 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

Aleksandar Vuçiç

Marrëveshjet e “Open Balkan”, ja çfarë shkruajnë mediat serbe

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka takuar sot në Pallatin e Brigadave në Tiranë kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Edi Rama dhe...

Mungon Kosova/Vuçiç: Më ka ardhur në majë të hundës që të japim justifikime

Presidenti Serb Aleksandar Vuçiç u tregua mjaft i drejtpërdrejtë ndaj atyre që nuk marrin pjesë në nismën “Open Balkan”, duke u shprehur se nuk...

Vuçiç jep alarmin: Lindshmëria është e ulët, po shuhemi si komb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë alarmin për shuarjen si komb, pasi ka rënë në mënyrë të ndjeshme lindshmëria. Duke marrë shkas nga...

‘Serbët po shpenzojnë për ushtrinë sa të gjithë vendet e Ballkanit së bashku’

Në një intervistë me “Vecernji List” të Zagrebit, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shprehur “shqetësimin se Serbia po shpenzon aktualisht më shumë për...

“Zëri i Amerikës”: Takimi i ri i nismës “Ballkani i Hapur”, pa Zoran Zaevin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov, ju bashkuan të mërkurën mbrëma presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në...

Vuçiç në panairin e armëve: Serbia promovon paqen dhe stabilitetin

Sot është hapur zyrtarisht në Beograd, Panairi Ndërkombëtar i Armëve dhe Pajisjeve Ushtarake 2021, në prani të presidentit të këtij vendi, Aleksandar Vuçiç. Sipas...

Sëmuret presidenti Vuçiç, ja çfarë njofton stafi i tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shfaqur probleme me shëndetin, e për rrjedhojë ka anuluar takimet që i kishte programuar më herët. Ai sot...

“Serbia është me ju”, Vuçiç falenderon protestuesit në Jarinje e Bërnjak

Rrugët në veri janë të bllokuara, për shkak të reciprocitetit të targave, por Vuçiç ka vetëm falenderime për serbët që kanë kryer këtë akt....

Vuçiç reagon për foton e famshme ku po i ‘sillte’ birra Sheshelit

Aleksandar Vuçiç, sot në krye të shtetit serb dhe faktor shumë i rëndësishëm për politikën serbe, ka komentuar foton e famshme ku po i...

Vuçiç kërcënon Kurtin: Ndryshoni vendimet ose do përballeni me pasojat

Qeveria e Kosovës ka futur në fuqi reciprocitetin ndaj Serbisë, përsa u takon targave të automjeteve. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka kërcënuar haptazi...

Të fundit

Rugova, princ i lirisë Dardane!

Kushtuar Abrahamit Arbëror, Atit të Kosovës, Gandit të Ballkanit, Presidentit Historik të Kosovës Dr. Ibrahim Rugova. Zemra e Ibrahim Rugovës pushoi së rrahuri, pulsi dhe...

Rrëfimi i Bamir Topit për 21 Janarin: Mazhoranca dhunoi shtetin

Në masakrën e 21 Janarit 2011, humbën jetën 4 qytetarë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Sot shënohen 11 vite nga 21 Janari ku mbetën...

Berlusconi synon Presidencën

Italia është gati të zgjedhë presidentin e ri dhe synon nxisë unitetin, pas grindjeve politike. Silvio Berlusconi mendon se është i përshtatshëm për këtë...

Cili është roli i gjuhës shqipe në formimin e bashkësisë gjuhësore ballkanike

Akademik Bahri Beci Shqyrtimi i problemit të “bashkësisë gjuhësore ballkanike” si i tillë, si edhe i rolit të shqipes në formimin e bashkësisë gjuhësore ballkanike,...

Probleme me zemrën, Lefter Koka transferohet në spitalin e burgut

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, ka patur probleme shëndetësore, e për rrjedhojë është shtruar në spital. Burimet bëjnë me dije se ai ka shfaqur...