E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

akuzat

Arrestohen 5 persona në Tiranë, ja për çfarë akuzohen

Policia njofton se ka arrestuar 5 persona ditën e sotme, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale. Në pranga kanë rënë shtetasit: - Z.C., 48...

“Ka marrë 750 mijë euro”/Çili pranon takimin me Alikon

Botuesi Henri Çili ka folur në lidhje me takimin e tij me shtetasin Adil Aliko, duke sqaruar se me të nuk ka pasur asnjë...

‘S’kam takuar asnjë gjykatës’/ Henri Çili: Do kërkoj dëmshpërblim

Botuesi Henri Çili ka mohuar 5 akuzat e ngritura nga Prokuroria, ndërsa ka shpjeguar versionin e tij pas arrestimit. Në një komunikim për mediat,...

U arrestua ditën e djeshme/ Henri Çili: Do t’i kundërshtoj me prova dhe fakte

Analisti Henri Çili ka mohuar akuzat që i janë ngarkuar nga organi i Prokurorisë. Çili, i cili u arrestua një ditë më parë nga policia,...

“S’mund t’i ndalojmë qentë të lehin”, Blushi shpërthen pas kritikave për Metën

Zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi, ka reaguar ashpër ndaj zërave kritikë ndaj Metës, duke i quajtur ata qenë rrugësh. “Nuk mund t'i ndalojmë qentë...

Akuzat se avioni ukrainas u rrëzua nga një raketë, vjen përgjigja e Iranit

Shefi i Organizatës së Aviacionit Civil i Iranit, Ali Ali Abadzhahh ka mohuar sot akuzat se avioni ukrainas është goditur nga një raketë iraniane. Agjencia...

Haradinaj mesazh kundërshtarëve: Do ta mbrojmë Kosovën nga pazaret për copëtim

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar në lidhje me lajmet që kanë spekuluar mbi të në media. Mediat kosovare raportuan se polici...

U akuzua për ekstremizëm para ndeshjes, pushohet çështja për berberin shkodran

Pushohet çështja ndaj Ergys Faslisë, i cili u arrestua në vitin 2017 para ndeshjes me Izraelin me dyshimin se po përgatisnin një sulm terrorist. Sipas...

Akuzat e presidentit Meta, Ardian Dvorani thirret nesër në Prokurori

Kreu i KED-së, Ardian Dvorani do të paraqitet nesër në orën 10:00 në Prokurori, me kërkesën e kësaj të fundit. Mësohet se thirrja i është...

Detajet/ Vajzat rekrutoheshin nga “Zogu” dhe pronarja e një qendre estetike

Policia ka dhënë më shumë detaje në lidhje me arrestimin e Hermes Nikaj, i njohur për publikun si “Zogu i Tiranës”. Bëhet me dije se...

Të fundit

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...

Rruga e mbarë të qoftë Ilir Meta

Nga Mustafa Nano Në monologun e fundit unë bëja thirrje që Rama, Berisha e Meta të largoheshin nga politika. Asnjëri nuk ma vuri veshin. Madje,...

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...

I zaptoi tokën dy vëllezërve të tij dhe i rrahu, arrestohet 43-vjeçari

Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar tre persona, pasi akuzohen për veprën penale “Dhunë në familje”. Shtetasi A. I., 43 vjeç, pas...
WhatsApp KONTAKTO TT