E enjte, 1 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

aksidente

Tre aksidente në Vlorë brenda pak orësh

Fluksi i shtuar i turistëve në fundjavë dhe reshjet e shiut kanë shkaktuar 3 aksidente brenda pak orësh në Vlorë, të cilat fatmirësisht kanë...

Publikohen shifrat/ Ja sa viktima janë shënuar nga aksidentet rrugore brenda këtij viti

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, bën me dije se si pasojë e aksidenteve të shënuara në 7 muajt e parë të vitit 2020, kanë...

Shënohen 2 aksidente brenda pak minutash, humb jetën një person në Vlorë

Dy aksidente janë regjistruar pasditen e sotme në zona të ndryshme të vendit. Mësohet se një aksident është shënuar në rrugën Orikum-Dukat, ku një fadromë...

Gjatë 2019-ës është shënuar vetëm 1 viktimë nga aksidentet rrugore

Aksidentet rrugore me pasojë vdekjen në vendin tonë po kthehen në një shqetësim real, teksa jemi në ditën e 4-t të vitit 2020 dhe...

Durrës/ Dy aksidente brenda orës, makina përplas 10-vjeçarin

Viti i ri ka nisur me një bilanc tragjik, pas dy aksidenteve dje me tre viktima, dy aksidente të tjera janë shënuar mëngjesin e...

Ç’janë kutitë e zeza të avionit, dhe pse është e vështirë të gjenden 1 muaj pas aksidentit

Shumë njerëzve u ka qëlluar të udhëtojnë me avion. Të gjithë urojnë një udhëtim të sigurt, pa aksidente. Por këto të fundit edhe pse...

“Mund të jetë udhëtimi juaj i fundit”, Policia Rrugore aksion në Tiranë

Policia e Tiranës ka ndërmarrë një aksion gjatë fundjavës për ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat, në kuadër të ruajtjes së sigurisë...

Aksidentet e rënda/ Ndërrojnë jetë 5 persona, 16 të plagosur

Si pasojë e aksidenteve të rënda në Kosovë, 5 persona kanë ndërruar jetë dhe 16 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Në magjistralen Gjilan–...

Bilanci 2019/ Policia: 6 jetë më shumë të shpëtuara, 133 aksidente më pak se në 2018-ën

Policia Rrugore ka nxjerrë bilancin e 8 mujorit të këtij viti, teksa raporton se gjatë 2019-s ka pasur 6 jetë më shumë të shpëtuara,...

Nga Prilli, kush bën aksidente paguan më shumë siguracion

Nga 1 prilli i vitit 2019 fillon regjistrimi i aksidenteve, veprim ky që do i detyrojë drejtuesit e mjeteve të paguajnë siguracionin e makinës...

Të fundit

“Bojkotoni çdo mbledhje, PS ka sjellë një draft hileqar”, Rudina Hajdari i bën thirrje opozitës

Deputetja Rudina Hajdari, teksa e ka cilësuar draftin e PS hileqar që nuk hap listat 100%, u ka bërë thirrje kolegëve opozitarë të mos...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Duan të shkaktojnë kaos, të imponosh konsensus është tallje

Ka përfunduar pas 2 orë e 30 minutash mbledhja e Këshillit Politik. Përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, tha se opozita duke mos pranuar...

“Mirë që na ngordhi gomari, por s’të lejnë as mizat rehat. Por tallin ingranazhin me ne”, Renis Gjoka reagon pas deklaratës së Klosit

Deklarata e bujshme e ministrit Klosi ka marrë shumë vemendje, pasi ai pohonte se valët e muzikës arrijnë që të përhapin koronavirusin. Shumë artistë kanë...

“U ka ngelur sharra në gozhdë, po zihen për një letër”, Murrizi tregon ‘prapaskenat’ në Këshillin Politik

Kreu i grupit demokrat në Kuvend, Mylim Murrizi, ka braktisur mbledhjen e Këshillit Politik, me pretendimin se gjithë puna ka ngecur në debatin sesa...

Tanke e avionë luftarakë, Armenia dhe Azerbajxhani tregojnë fuqinë ushtarake/Avantazhet në rast lufte

Luftimet mes Armenisë dhe Azerbajxhanit vijojnë prej ditësh, dhe sipas të dhënave të fundit raportohet se më shumë se 100 persona kanë humbur jetën,...