E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

Abazoviç

Mali i Zi/ Abazoviç drejt Ministrisë së Jashtme

Zdravko Krivokapiç do të jetë në krye të qeverisë së re të Malit të Zi. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja, “Novosti”, e cila ka...

Policia merr në mbrojtje Abazoviç: Jam nën një presion të madh

Kreu i koalicionit “Bardhë e Zi”, Dritan Abazoviç, thotë se është marrë në mbrojtje nga policia. Në një bisedë me të përjavshmen gjermane “Spiegel”, Abazoviç...

Abazoviç paralajmëron: Nëse koalicioni shkel pikat për Kosovën dhe NATO-n, bie qeveria

Kryetari i URA-s në Malin e Zi, Dritan Abazoviç, ka paralajmëruar se nëse koalicioni i tij do të shkelë pikat e marrëveshjes për NATO-n...

Abazoviç: Serbia ndërhyri në zgjedhjet e Malit të Zi

Kryetari i URA-s, Dritan Abazoviç, ka deklaruar se në procesin e zgjedhjeve në Mal të Zi ka ndërhyrë edhe Serbia. “Ne kurrë nuk e kemi...

“Prindërit e Skënderbeut ishin serbë”, Abazoviç kërkon falje publike

Politikani shqiptar në Mal të Zi, Dritan Abazoviç, ka kërkuar falje publike për deklaratën e bërë më parë se nëna dhe babai i Skënderbeut...

Zhvillime pozitive në Mal të Zi: Shqiptarët fitojnë të drejtën e flamurit, “tradhëtari” Abazoviç rikthehet në “shtëpi”

Shqiptarët e Malit të Zi fitojnë të drejtën e shpalosjes së flamurit kombëtar në qytetet me shumicë etnike, por edhe në festat e tyre...

Të fundit

Detajet/ Kapet 29-vjeçari i rrezikshëm, lëvizte me armë me vete

Një 29 vjeçar është vënë në pranga, pasi është kapur me armë dhe lëndë narkotike. Falë operacionit të koduar "Babina" është bërë e mundur...

Mjeku shqiptar: Vaksina mund të dalë në fund të vitit të ardhshëm

Ende nuk ka një datë se kur mund të dalë një vaksinë, ndërsa shumë është aluduar në këtë drejtim. Mjeku Arban Domi që punon...

Talebanizmi kërkon një përgjigje shtetërore

Nga: Mero Baze Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi po përballet me një fushatë lincuese nga përfaqësues zyrtarë të klerit myslyman në Kosovë dhe...

“Një projekt i shumë ëndërruar”, Rama publikon pamjet nga aeroporti i Kukësit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale, pamjet nga aeroporti i Kukësit. Ai e ka nisur ditën me publikimin e pamjeve nga...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, mjeti del nga rruga

Një aksident me pasojë plagosjen e një gruaje ka ndodhur herët në mëngjes, në autostradën Tiranë-Durrës. Një makinë tip ‘Golf’ ka humbur kontrollin, dhe...