E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Super-grabitja në aeroport, Berisha ironizon qeverinë me këto meme

Që në reagimet e para pas grabitjes së djeshme, opozita ka drejtuar gishtin nga qeveria, duke akuzuar se paratë e marra do të përdoren për fushatë elektorale.

Ngjarja është politizuar, ndërsa reagimet lidhur me super-grabitjen vijojnë ende.

Ditën e sotme, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar dy meme, ku ironizon kryeministrin Rama dhe ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Në memet e publikuara, Berisha akuzon se Rama do përdorë paratë e drogës për të blerë zgjedhjet, si dhe ironizon Lleshajn e kryeministrin teksa shohin ‘anën pozitive’, pasi grabitësit mund të kishin marrë edhe avionin.

Më poshtë memet e publikuara nga ish-kryeministri Berisha:

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...