E shtunë, 30 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

aeroport

Arrestohet bashkëshortja e mbrojtësit të Arsenalit, ja çfarë iu gjet gjatë kontrollit në aeroport

Gruaja e mbrojtësit të Arsenalit, Sead Kolasinac rrezikon deri në 6 muaj burg, pasi u kap duke mbajtur me vete një armë ilegale. Bella Kolasinac...

“Distancimi social në aeroporte, i pamundur”

Shefi ekzekutiv i aeroportit më të ngarkuar në Europë, Heathrow, Holland-Kaye, në një intervistë për “Press Association”, është shprehur se “distancimi social nuk funksionon...

Behgjet Pacollit i ndalohet ulja në aeroportin e Prishtinës

Behgjet Pacollit i është ndaluar ulja me avionin e tij privat në Aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë. “Anulimi i lejes së uljes në aeroportin e...

Rama: Ja shtetet me të cilat Aeroporti “Nënë Tereza” mbyll hyrje-daljet

Pak më herët, Aeroporti “Nënë Tereza” njoftoi të gjithë qytetarët se duke filluar nga data 23 mars 2020 do të ndërpriten të gjitha fluturimet,...

Agron Duka dhe 200 shqiptarë ngecin në aeroportin gjerman

Situata e krijuar nga koronavirusi po shkakton probleme të mëdha me trafikun ajror në Europë duke anuluar fluturime të shumta. Nisur nga situata e krijuar,...

FOTO/ Avioni u nda në 3 pjesë por nuk shënoi asnjë viktimë

Një incident i rëndë është shënuar pasditen e sotme në Turqi, teksa një aeroplan ka rrëshqitur nga pista aeroportit ‘Sabiha Gokcen’ në Stamboll. Mediat turke...

VIDEO/ Avioni me 177 pasagjerë del nga pista dhe ndahet në 3 pjesë

Një incident i rëndë është shënuar pasditen e sotme në Turqi, teksa një aeroplan ka rrëshqitur nga pista aeroportit ‘Sabiha Gokcen’ në Stamboll. Mediat turke...

Shpallja e Emergjencës Globale nga koronavirusi, Manastirliu merr masat

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka mbledhur sot Task-Forcën pasi OBSH vendosi që ta shpallë shpërthimin e koronavirusit një emergjencë shëndetësore globale. Manastirliu siguroi se...

Emergjencë globale për epideminë vrastare/ Majlinda Bregu vendos maskën

Organizata Botërore e Shëndetit ka shpallur emergjencë globale shëndetësore përsa i përket coronavirusit. Kjo ka ardhur pasi nga vëzhgimet e OBSH, situata vijon të...

Skandaloze, lojtarët e kombëtares kosovare fotografohen duke pirë cigare

Kombëtarja e Kosovës në futsall është nisur ditën e sotme drejt Gjeorgjisë, ku do të zhvillojë një ndeshje për kampionatin Evropian të futsallit “Euro...

Të fundit

Konkurrencë e fortë për videot virale, sulmohet TikTok-u

TikTok-u, aplikacion për shpërndarjen e videove në internet, kryeson për momentin. Ky aplikacion shkarkohet dhe përdoret me ritme të shpejta në mbarë botën, nga...

Ngërçi fallco për reformën zgjedhore në pritje të “pazarit”

Nga: Mero Baze Reforma zgjedhore duket se ka hyrë në ngërç jo për shkak të ndonjë problemi serioz rreth rekomandimeve të OSBE/ODIHR, por për shkak...

 ‘Pashalimani’ do i jepej Turqisë?/ Ja çfarë thotë Ministria e Mbrojtjes

Një ditë më parë, mediat greke dhanë alarmin duke shkruar se kryeministri Rama ishte i gatshëm t’i jepte Turqisë bazën e Pashalimanit, për ta...

Trump merr vendimin e madh, ndërpret marrëdhëniet me OBSH-në

Pas një sërë përplasjesh me OBSH-në, presidenti amerikan Donald Trump ka marrë vendimin final, duke shkëputur marrëdhëniet. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

‘Godet’ Kim Mehmeti: Rilindasit do heqin plisin, tangat do i bëjnë veshje kombëtare

Publicisti i njohur Kim Mehmeti, ka analizuar zhvillimet që kanë ndodhur këto ditë. Në emisionin “Këndi i Kimit”, në Syri TV, Mehmeti tha se...
WhatsApp KONTAKTO TT