Shqipëria

Studentët i rikthehen protestave

               Publikuar në : 16:36 - 15/05/19 marsela

Studentët do i rikthehen sërish protestave, kjo me arsyetimin se qeveria nuk ka mbajtur premtimet referuar kërkesave të tyre.

Tubimi do të mbahet para Ministrisë së Arsimit në datën 22 maj, në orën 12:00.

Në muajin dhjetor të vitit të kaluar, studentët nisën protestat masive para Ministrisë së Arsimit, që zgjatën deri në muajin shkurt. Ata kërkuan tarifa më të ulëta, si dhe përmirësimin e kushteve në universitete.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT