E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Spektakël në Serie A, ndeshja dhuron 8 gola me 8 lojtarë të ndryshëm (Video)

Sfida e javës së 28 në Serie A mes Sassuolos dhe Sampdorias ka dhuruar spektakël me 8 gola për tifozët. Sampdoria ka marrë një fitore të thellë ndaj Sassuolos me rezultatin 3-5. Plotë 8 gola të shënuar në këtë sfidë dhe të 8 golat janë shënuar nga 8 lojtarë të ndryshëm.

Rrallë herë ndodh kjo gjë pasi në të tilla rezultate ka zakonisht një bomber që tërheqë skuadrën. Për vendasit kanë shënuar Boga, Dunkan dhe Babakar. Ndërsa për miqtë kanë shënuar Defrel, Kuajarela, Lineti, Praet dhe  Gabiadini.

Një ndeshje plotë gola dhe spekatëkël në Seria A, e cila nuk na ka mësuar me të tilla sfida.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...