E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

dhuron

Prej 30 vitesh larg vendit, aktorja shqiptare dhuron respiratorë për spitalin “Shefqet Ndroqi”

Aktorja shqiptare, Zhaklina Dhimojani Blättler, e njohur për rolin e saj në filmin “Mimoza Llastica”, ka dhuruar disa respiratorë për Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”...

100 mijë maska dhe 5 mijë veshje mbrojtëse për Shqipërinë/ Meta falënderon Hungarinë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me dhurimin e maskave dhe veshjeve mbrojtëse nga Hungaria për Shqipërinë. Përmes një postimi në Facebook, Meta ka...

Meta takon ish-presidenten e Kosovës: I dhurova një buqetë me lule

Kreu i Shtetit Ilir Meta ditën e sotme ka zhvilluar një takim me ish-presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook,...

U dëmtuan nga tërmeti/ SHBA 800 mijë $ për riparimin e vendeve historike

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me Ministren e Kulturës, Elva Margariti. Përmes një postimi në Facebook, Ambasada e...

Njeriu më i pasur në botë dhuron 10 miliardë dollarë/ Ja për çfarë

Themeluesi i kompanisë Amazon, Jeff Bezos tha se do të japë 10 miliardë dollarë për të luftuar ndryshimin e klimës. Njeriu më i pasur në...

Serbia si Greqia, dhuron pothuajse të njëjtën shumë për Shqipërinë

Serbia ka dhuruar pothuajse të njëjtën shumë për Shqipërinë si Greqia. Kjo e fundit dha 2.5 milion euro, ndërsa Serbia 2 milion. Maqedonia e Veriut ka...

Konferenca e Donatorëve/ Franca i kthen favorin Shqipërisë, ja shifra që dhuroi

Një tjetër lajm i mirë vjen nga Konferenca e Donatorëve që po zhvillohet në Bruksel. Bëhet me dije se Franca ka vendosur të dhurojë 100...

Tërmeti/ Italia dhuron 65 milion euro për rindërtimin në Shqipëri

Italia ka dhuruar plot 65 milion euro për rindërtimin në Shqipëri, pas tërmetit të 26 nëntorit. Ministri i Jashtëm italian ka theksuar se Italia ishte...

Konferenca e donatorëve/ Zbulohet shifra që dhuroi Gjermania për rindërtimin

Ministri i Jashtëm, Heiko Maas ka bërë të ditur shifrën që Gjermania ka vendosur të dhurojë për Shqipërinë, pas dëmeve të shkaktuara nga tërmeti. Gjatë...

Kërkimet për vaksinën e koronavirusit, miliarderi kinez dhuron shumën e madhe

Njeriu më i pasur në Kinë, Jack Ma, ka vendosur të kontribuojë me 100 milion jen (rreth 12 milionë dollarë) për të ndihmuar kërkimet,...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...